Přejít k hlavnímu obsahu

Výklad snů: Zdálo se mi o propasti

Nad sny se určitě stojí alespoň zamyslet. Možná se v nich skrývá cosi tajemného, ale zcela jistě jsou odrazem našeho podvědomí.

Zdál se mi velmi živý sen, který nemohu dostat z hlavy ani v bdělém stavu. Začíná na vlhkém, pochmurném a tmavém místě. Světlo tam dopadá pouze vrchem. Uvědomuji si, že sedím na dně nějaké hluboké propasti. I když není mnoho vidět, přece jen ve tmě rozeznávám nějaký pohyb. Přede mne přiběhla krysa. Dlouze se na mě podívala a pak jsem se probudila. Napovíte mi, co může tento sen znamenat?
Zuzana Z.

Vaše sny vykládá astrolog Mgr. Jan Tyl, Argon:

Živé sny mohou být pro naši psychiku velmi důležité. U tebe dominuje motiv propasti. Hluboká rokle je něco, z čeho máme obavu i v bdělém stavu, natož v živém snu. Na dně propasti ses musela cítit uvězněná, odtržená od povrchu země, slunce i čerstvého vzduchu. To může symbolicky značit osamocení a touhu po nalezení něčeho, co tě hřeje, přináší ti radost a pocity štěstí. Sen tě varuje před ustrnutím v situaci, v níž se právě nacházíš. Stejně tak může jít o spirituální pátrání, jako je hledání spokojeného rodinného života. Nepřestávej pracovat na svém štěstí a nesedej si na pomyslné dno propasti.

Druhým zajímavým motivem, který se ve snu objevuje, je krysa. Většinou bývá krysa vnímaná jako škůdce, který nám sežere zásoby a přenáší nejrůznější nemoci. I když krysy často nahánějí strach, nemusíš se na ně dívat jen negativně. Ve starých mytologiích představují tvory noci. Jsou proslulé svou bystrostí, rychlostí a inteligencí. Některé směry východní filozofie na ně nahlížejí jako na moudrá zvířata, od kterých se můžeme mnohému naučit. Například hinduistický bůh Ganéša, který překonává všechny překážky, jezdí podle legendy na krysím hřbetu. Snaž se také neusínat na vavřínech. Nasedni na pomyslnou krysu a postav se překážkám, které před tebe všední svět staví!

Své sny, které chcete vysvětlit, můžete zasílat na e-mail: [email protected]

Foto : Depositphotos (1)