Přejít k hlavnímu obsahu

Rok 2014 očima astrologa 5: Pluto

Pluto jako pán podsvětí je v astrologii velkým strašákem. Jeho tranzit je dlouhodobý, a přežijete-li ho ve zdraví a bez následků, povstanete z popela jako bájný Fénix a bude z vás jiný, lepší člověk.

Tato planeta ve svém pozitivním postavení je ale také symbolem plodnosti – tvůrčí nebo skutečné –, přináší příznivý vývoj osobnosti, jeho postavení v horoskopu se zasluhuje také o osudové záležitosti – celoživotní lásku, na kterou se nezapomíná, atd.

Pluto během roku 2014 a ještě několika následujících let bude procházet znamením Kozoroha. Tito zrozenci pociťují a ještě budou vnímat tranzit této planety několik let. Vliv Pluta trvá až sedm let, a tak mohou mít dojem, že už nikdy nebude dobře – Pluto má tendenci změnit v životě zrozence naprosto všechno. Za roky, které na to má, se mu to v podstatě povede.

Kromě Kozorohů pocítí během následujících pěti až sedmi let vliv Pluta dramaticky Raci, VáhyBerani. Musejí být silní, tato planeta je přes mokřiny a kamení a proplutí mezi Skyllou a Charybdou dovleče k lepšímu Já.

mala_fotka_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copyTi, kteří se budou také měnit, ovšem nikoli tak bolestně jako znamení předešlá, budou Býci, Panny, ŠtířiRyby. I těm Pluto slibuje postupnou změnu osobnosti k lepšímu. Nikoli však tak dramaticky.

Ostatní znamení jsou bez přímého vlivu této planetky, která je v horoskopu důležitá. Je symbolem zrození, ale také smrti.

Náš tip: Nenechte si ujít nejnovější speciál časopisu Svět ženy: Horoskopy 2014. Kromě podrobné astrologické předpovědi pro jednotlivá znamení se dozvíte ještě mnoho dalších zajímavostí.

Foto: Depositphotos (1), archiv Burdy (1)