Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se stát kartářkou 4

Jak se stát kartářkou 4

Pokud jste se v našem minikurzu vykládání karet dostala až sem, asi chcete vědět, co která karta znamená. To se však nedá tak jednoduše říci…

* Vezmete-li si deset příruček o vykládání karet, každá bude té či oné kartě přisuzovat trochu jiný význam a také kartářka od kartářky bude mít svou vlastní interpretaci.

* Naučit se „řeč karet“ proto chce zkušenost a představivost. Je to jako učit se cizímu jazyku – vysvětlujte cizinci, že výraz „kohoutek“ znamená jednou malého manžela od slepice, podruhé nástroj k pouštění vody, potřetí účes, počtvrté květinu…

* Pravidlem však je, že figury (kluk, dáma, král) vždycky představují lidi toho kterého pohlaví a jednou z figur jste vy. Většinou se blondýnkám přiřazuje srdcová a brunetkám piková dáma, ale může to být i jinak.  

* Důležitější než význam jednotlivých karet je jejich vzájemná vazba. Tak, jak jsou umístěny vedle sebe, nad sebou, na úhlopříčce či jen poblíž sebe, se jejich výpověď proměňuje. Naučit se to lze jedině praxí.

* Podstatný je také celkový pohled na rozložené karty – až zkušenost vás naučí, abyste z jediného přehlédnutí celé kompozice nabyla jistého dojmu, který vám pak pomůže význam jednotlivých karet upřesnit pro konkrétní případ.

Foto: Depositphotos (1)