Přejít k hlavnímu obsahu

Problémy 55+: Tři tipy na pomoc seniorům

Lidí ve věku přes 55 let žijí v České republice více než tři miliony. Stejně jako každá věková kategorie mají i senioři své specifické problémy a potřeby.

1. Ačkoli se mnozí ‚dříve narození‘ cítí být duchem mladí, faktem zůstává, že s rostoucím věkem stoupá i frekvence návštěv lékáren. Ne vždy je personál schopen respektovat některá specifika vyššího věku (zhoršený zrak či sluch, pomalejší vnímání, vyšší přecitlivělost aj.), což může působit komunikační problémy. Proto se řetězec lékáren Dr. Max ve spolupráci s občanským sdružením Život 90 rozhodl speciálně vyškolit lékárníky v oblasti nejčastějších zdravotních problémů starších lidí i komunikace s nimi. V lékárnách označených samolepkou „Dr. Max přátelský k seniorům“ (je jich už více než tři sta) je samozřejmostí ochota, trpělivost, srozumitelnost a pochopení pro starší generaci. Více na www.drmax.cz. Kromě toho spustily lékárny Dr. Max nový webový portál vitalnisenior.cz, na němž lze najít zajímavé informace ze všech oblastí života, soutěže o atraktivní ceny aj.

Medvidek_Mar2. Na pomoc seniorům přichází také rozkošný plyšový medvídek – dárek, který udělá radost malým i velkým. Jeho zakoupením potěšíte dvakrát: jednou toho, komu ho dáte pod stromeček, po druhé pak tím, že pomůžete potřebným, a to seniorům. Plyšoví charitativní méďové jsou od 11. listopadu k dostání v síti parfumerií Marionnaud. Medvídek stojí 299 Kč; z toho 200 Kč poputuje Nadaci Taťány Kuchařové Krása pomoci na dobrovolnické programy pro seniory po celé České republice.

3. Už po dvaadvacáté se do vánoční Prahy rozjedou v sobotu 14. prosince autobusy plné osamělých nebo handicapovaných seniorů. Pod taktovkou občanského sdružení Život 90 navštíví centrum hlavního města, kostely a paláce, trhy a betlémy. Po celý listopad je možné hlásit se na akci pomocí webového formuláře zde nebo ve všední dny od 11:00 do 16:00 hodin na recepci Života 90 (Karoliny Světlé 18, Praha 1, telefon 222 333 555), či na telefonu 222 333 545. Více informací na www.zivot90.cz.

Foto: Depositphotos (1), Marionnaud (1)