Přejít k hlavnímu obsahu

Učme se od mužů: 10 tipů

„Páni tvorstva“ si dokážou život ulehčit a náležitě vychutnat, zatímco my ženy si ho mnohdy zbytečně komplikujeme. Pojďme se od mužů přiučit!

1. Buďte sebevědomá

Když se rozdávala sebejistota, muži jí dostali spoustu, zatímco ženy méně. Jak jinak si vysvětlit, že většina žen se podceňuje? Požádat třeba o vyšší plat považujete takřka za neslušné. Neumíte přijímat chválu, natož si o ni říct. Za své schopnosti a zásluhy se pořád jen omlouváte. Změňte to!

2. Užívejte si své tělo

O svém půvabu nepochybují pouhá 4 % žen.  Muži se takovými pochybnostmi netrápí. A proč by také měli? Pyšně vystavují na odiv svůj pupek, pleš i vrásky. Smiřte se s chybičkami na kráse a buďte na sebe pyšná. Nikdo není absolutně dokonalý, a muži už vůbec ne! Na rozdíl od nás se však nebojí přiznat svoje slabosti.

3. Šetřete slovy

Muži nepotřebují pitvat vše do posledních detailů a vracet se k věcem dávno minulým. Je to pro ně totiž ztrátou času. Dokážou jasně formulovat svá přání a potřeby. Nic jim neříká řeč v náznacích. Mluvte přímo k věci. Řekněte na rovinu: „Jsem unavená, postarej se o děti.“  Na přímou výzvu muži slyší.

4. Kroťte své emoce

Viděla jste svého kolegu v práci ronit někdy slzy? Určitě ne, citové výlevy do práce nepatří. Podobné výlevy si nechte na doma. Jinak vás budou považovat za trapnou hysterku, která nemá svůj život pod kontrolou.

5. Nebuďte vztahovačná

„Mělo by se nakoupit (dojet pro benzin, uklidit),“ říkají s oblibou muži. Neberte jejich slova jako výčitku a nevztahujte ji na sebe. Nehrňte se do práce. Počkejte, až „se“ potřebná věc sama udělá či zařídí.

6. Mluvte na rovinu

Buďte otevřená a nechoďte zbytečně dlouho kolem horké kaše. Říkejte jen to, co si skutečně myslíte. Tak jako to dělají muži. Bez velkých vytáček a dramatických gest „vybalí“, co chtějí.

7. Zbavte se nenávisti

Muži jsou po hádce ochotní se brzy usmířit. Ženám to však trvá mnohem déle. Dusí v sobě zlobu. Zbavte se nenávisti a vezměte si příklad z mužů. Své rivaly klidně pozvou na pivo. Možná i zjistíte, že ve své dlouholeté sokyni máte spřízněnou duši.

8. Nekritizujte ostatní

Ženy rády pomlouvají a vadí jim na druhých to či ono. Odpusťte si to, pomlouvačnost muže vytáčí. Zapomeňte na škodolibé řeči typu: „Ta určitě byla na liposukci.“ „Podívej, ta sukně jí dělá hrozný zadek.“

9. Házejte vinu na druhé

„Kdybys na mě nemluvila, tak jsem to měl už dávno hotové.“ Určitě jste tuhle hlášku už někdy slyšela. Než přiznat chybu, je pro muže snazší svalit vinu na druhé. Zkuste to občas také, uleví se vám.

10. Dělejte jen to, co musíte

O pomoc si neřeknete a případně ji odmítnete. Hrajete si na superženu, která vše zvládne. Pak se divíte, že jste uštvaná. Muži dělají jen to, co musejí. Získejte jejich nadhled.

Foto: Depositphotos (1)