Přejít k hlavnímu obsahu

Štěstí na dosah 3: Manuál na plnění snů

Lidé, kteří mají hodně tužeb a snů, jsou obecně šťastnější než ti, kteří žijí, jak žijí, a žádné další cíle si nevytyčují. Ještě šťastnější jsou ti, kteří se za svým cílem skutečně vydají.

Proto si zakažte jakékoli výmluvy: Toužit můžete naprosto po čemkoli; není nic, co by bylo jako sen komukoli upřeno – z žádných důvodů. Je jen skutečně velice málo cílů, k nimž byste se nemohli aspoň zkusit vydat a trochu přiblížit. A je poměrně málo cílů, jichž nedosáhnete, přestože se o to budete ze všech sil houževnatě snažit. Nezapomeňte, že litovat byste měli toho, co jste neudělali, ne toho, co uděláte či se o to aspoň pokusíte.

Jak na to

* Dobře si rozmyslete povahu svého snu. Jakého cíle chcete dosáhnout a také proč si to přejete.

* Zvažte, jestli není váš sen zbytečně malý (nepodceňujte se!), ale také zda není až moc velký (v takovém případě ho nezavrhujte, ale cestu k němu si rozdělte na více etap s dílčími cíli).

* Přemýšlejte o svém snu, pohrávejte si s ním. Představujte si, jaké to bude, až si ho splníte. Prožijte si v duchu, jak na sebe budete pyšní, až cíle dosáhnete, jak se budete cítit šťastně.

* Rozvažte si první krok na cestě k svému cíli a důkladně si ho promyslete. V duchu si pohrajte s pocitem hrdosti a štěstí, který vás naplní, až ten první krok uděláte. Potom si stejně tak naplánujte další kroky.

* Pak se znovu vraťte k představě, jak krásné to bude, až cíle dosáhnete.

* Uvěřte tomu! Jako se říká, že slibem nezarmoutíš, platí, že uvěřit nikoho nic nestojí, ale má to sílu výhry ve sportce.

* No, a potom se do toho pusťte a opakujte si, že NIC NENÍ NEMOŽNÉ!

Foto: Depositphotos (1)