Přejít k hlavnímu obsahu

Mezinárodní průzkum o lásce: Němci jsou na peníze, Češi na sex

Nedávný průzkum napříč Českou republikou a jejími sousedními státy odhalil, jak moc důležitý je ve vztahu dobrý sex, který národ si potrpí na finanční zajištění partnerem nebo kde se seznámit se svou spřízněnou duší.

Peníze jsou nutnost

Finanční jistotu považují za atraktivní hlavně Němci a Rakušané. Možná právě proto, jak vyplývá ze studie Marketagent.com, své protějšky berou na první rande do hezkých barů a luxusních restaurací. Oproti nim jsme my Češi spíše na méně náročnou zábavu – čeští muži, společně s Poláky, své dívky zvou na první rande do parku nebo na procházku. Navíc pouze 7 % tázaných Čechů a Poláků označilo peníze za důležitý faktor ve vztahu.

Kde se seznámit

Při hledání těch pravých tak trochu počítáme s pomocí přátel. Právě touto cestou své aktuální partnery našlo nejvíce svobodných u nás, v Německu i Polsku. Pokud se v tomto na své kamarády spolehnout nemůžete, inspirujte se Rakušany. Ti preferují seznamování na večírcích, v práci, ve škole, anebo přes on-line seznamky.

Promiskuita vs. věčná láska

Když už konečně zasáhne Amorův šíp, je v tom člověk až po uši. Intenzivní zamilovanost u nás a v Rakousku trvá 1–3 roky, Němci s Poláky oproti tomu věří, že pravá láska trvá věčně. Většina tamějších párů se nikdy nepřestane milovat. Potvrzují to i analýzy, ve kterých se zjistilo, že v Polsku má člověk dvě vážné známosti za život. V ostatních zemích je přitom průměrné číslo o jednu známost vyšší. Většina oslovených se také shoduje, že nejdůležitějšími prvky partnerství jsou důvěra a věrnost. Rakušané přidali ještě upřímnost.

Tip: Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky na tomto odkaze.