Mezinárodní průzkum o lásce: Němci jsou na peníze, Češi na sex

Peníze jsou nutnost

Finanční jistotu považují za atraktivní hlavně Němci a Rakušané. Možná právě proto, jak vyplývá ze studie Marketagent.com, své protějšky berou na první rande do hezkých barů a luxusních restaurací. Oproti nim jsme my Češi spíše na méně náročnou zábavu – čeští muži, společně s Poláky, své dívky zvou na první rande do parku nebo na procházku. Navíc pouze 7 % tázaných Čechů a Poláků označilo peníze za důležitý faktor ve vztahu.

Kde se seznámit

Při hledání těch pravých tak trochu počítáme s pomocí přátel. Právě touto cestou své aktuální partnery našlo nejvíce svobodných u nás, v Německu i Polsku. Pokud se v tomto na své kamarády spolehnout nemůžete, inspirujte se Rakušany. Ti preferují seznamování na večírcích, v práci, ve škole, anebo přes on-line seznamky.

Promiskuita vs. věčná láska

Když už konečně zasáhne Amorův šíp, je v tom člověk až po uši. Intenzivní zamilovanost u nás a v Rakousku trvá 1–3 roky, Němci s Poláky oproti tomu věří, že pravá láska trvá věčně. Většina tamějších párů se nikdy nepřestane milovat. Potvrzují to i analýzy, ve kterých se zjistilo, že v Polsku má člověk dvě vážné známosti za život. V ostatních zemích je přitom průměrné číslo o jednu známost vyšší. Většina oslovených se také shoduje, že nejdůležitějšími prvky partnerství jsou důvěra a věrnost. Rakušané přidali ještě upřímnost.

Tip: Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky na tomto odkaze.

@svetzeny