Přejít k hlavnímu obsahu

Prague Pride Festival: Škoda Auto představila unikátní vůz, který je oslavou jedinečnosti každého člověka

Je oslavou jedinečnosti každého člověka – designově unikátní vůz Škoda Enyaq Coupé Respectline, který Škoda Auto představila na Prague Pride Festivalu, na začátku září bude k vidění při IAA Mnichov v Německu, poté v Anglii, Lyonu, Barceloně, Rakousku a v listopadu na eSalonu v Letňanech. S myšlenkou vozu oslavujícího diverzitu přišel Petr Kavrentzis, Project manager Enyaq Coupé Respectline.

Info ikona
Škoda Auto

Jak vůbec vznikl nápad na výrobu vozu Enyaq Coupé Respectline?

Vcelku jednoduše. Přišlo mi líto, že Crystal Face na elektromobilu Škoda Enyaq svítí pouze bíle. Tak jsem si pomyslel „Co kdyby....“ a Enyaq Coupé Respectline byl na světě.

Jaké hodnoty má tento nový model Škoda znázorňovat?

Respectline, jak napovídá název, zhmotňuje postoj firmy a jejich zaměstnanců k respektování lidských práv, menšin, přírody a také má vybízet všechny řidiče k vzájemnému respektu. 

Info ikona
Škoda Auto

Kolik lidí se na projektu podílelo?

Lidí podílejících se na tomto projektu bylo kolem třiceti. Musím touto cestou poděkovat každému, koho jsme požádali o pomoc, protože jsme nenarazili ani na jednoho člena týmu, který by nám v rámci plánování a uskutečnění tohoto projektu odmítl podat pomocnou ruku.

Co bylo největší překážkou při plánování/výrobě vozu?

Sehnat finance již ve schválených rozpočtech. Ale stejně jako se stavbou vozu, i v tomto případě každý přidal svou „troškou do mlýna“ a Enyaq Coupé Respectline je na světě.