Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor s Martou Jandovou: Na výlevy anonymů kašlu. Jsem šťastná!

Energická rockerka Marta Jandová (39) jít ve šlépějích svého otce zpočátku rozhodně nechtěla. Pak ale procestovala celý svět, zažila úspěch a dnes je šťastnou maminkou své loni narozené dcery.

Lákalo ji studium cizích jazyků a ke zpívání se dostala oklikou přes svého bývalého manžela Thorstena Mewese. Stala se zpěvačkou německé skupiny Die Happy, koncertovala po celém světě a dostala angažmá v muzikálech Mona Lisa či Bídníci. Marta Jandová v současnosti usedá v porotě soutěže Hlas Československa, avšak na prvním místě je pro ni její dcera Maruška.

Plánujete své dceři Marušce brzy pořídit sourozence? Neodrazuje vás od toho vaše první rizikové těhotenství?

Samozřejmě by to bylo fajn, kdyby Maruška nevyrůstala jako jedináček. Uvidíme, jestli bůh dá. Byli bychom moc rádi. A rizikové těhotenství mě neodrazuje. Všechno krásné musí být nějak vykoupeno. A mě naštěstí nic nebolelo. Jenom jsem musela ležet. Beru to jako lekci trpělivosti, kterou jsem asi nutně potřebovala.

Když vám bylo sedmnáct, zemřela vám maminka. Kdy si na ni vzpomenete?

Když mám výkyvy z normálu. Když jsem přešťastná, nebo smutná. Prostě v momentech, kdy normálně telefonujeme mamince – pro radu nebo se chceme pochlubit. O to víc volám tátovi a ten má radost, že mu jako dcera důvěřuju a potřebuju jeho rady.

Zajímá vás názor ostatních, nebo se raději řídíte svým úsudkem? Máte kolem sebe dost lidí, kterým důvěřujete?

Záleží na tom, co je to za lidi. Názor mých přátel nebo lidí, kterých si vážím, mě zajímá, i když to nemusí být vždy příjemné. Výlevy nějakých anonymů, kteří mají za cíl pouze se někomu vysmát a ublížit, se mě absolutně nedotýkají. Naštěstí mám kolem sebe dost lidí, kterým můžu zcela důvěřovat. Třeba takoví kluci z kapely. Už se známe 20 let a vím, že mi nikdy nebudou mazat med kolem pusy. Někdy mě chválí a někdy mě naopak nešetří.

Jaký vztah má Marta Jandová s manželkami svého otce a jak se její sny podobají realitě? Celý rozhovor  najdete v březnovém čísle časopisu Svět ženy.


Foto: archiv (1)