Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor: Největší přání Lucie Borhyové

Moderátorka Lucie Borhyová (35) dokáže všechno kolem sebe rozsvítit. Snad to dělá její úsměv, blonďatá hříva nebo fakt, že jméno Lucie pochází z latinského lux – světlo.

Její šťastná hvězda září i v soukromí. Hýčká si vztah se svým kolegou, sportovním moderátorem Michalem Hrdličkou (24).

Na jakém stupni z deseti je teď vaše láska?

Na stupni deset! Právě jsme se dozvěděli šťastnou zprávu, že budeme mít miminko, které se narodí koncem jara. Je to úžasné, máme z toho oba velikánskou radost a těšíme se na všechno naše společné příští… Určitě si necháme říct od doktorů, co to bude. Já bych si přála trošku víc chlapečka, ale hlavní je, aby bylo děťátko zdravé. Michal říká, že kdyby to byl kluk, tak by ho i s jeho bráškou Lucasem trénoval ve fotbale a tenisu, ale když to prý bude princezna po mamince, tak to bude taky super.

Dosud jste byla „nevěsta na útěku“, která se do svatby nehrne. Teď je to konečně jinak?

Asi jsem nikdy v minulosti zatím necítila, že to je přesně ono, proto jsem před svatbou „utíkala“. Teď ale konečně přišla ta pravá chvíle…

Chystáte okázalou svatbu, nebo spíš jen malou a tajnou?

Dala bych asi přednost svatbě jen v užším rodinném kruhu, poté by mohla následovat party pro přátele. Velké svatby jsou krásné, ale ti dva se potom musejí věnovat spoustě hostů a řeší organizační věci, místo aby si užívali svůj jedinečný den.

Jak jste se zamilovávala? Bylo to tak, že nový vztah zrušil ten předchozí?

Myslím, že to přijde, ani nevíte jak. Nečekaně. Člověk si pak v životě něco vysní, má představy, touhy… a věří, že to bude napořád, ale během soužití třeba zjistí, že to není podle jeho představ. Jsem ráda, že mě s bývalými partnery pojí přátelství.

Mohla byste je pozvat všechny k sobě na kafe?

Ano. Z minulosti bych nic neměnila, cokoli se stalo, i to méně příjemné, bylo nakonec k něčemu dobré. Jsem optimistka a umím najít ve všem to pozitivní.  

Jak jste s bývalým partnerem Nikem vyřešili péči o syna Lucase (5)?

Jsme nadále těmi nejlepšími rodiči. Lucas má pořád jednu milující maminku a jednoho milujícího tatínka. Má do budoucna výhodu, že už odmalička mluví třemi jazyky – česky, řecky a anglicky.

Myslíte si, že je váš současný partner Michal Hrdlička připravený na roli manžela a otce?

Míša je rodinný typ, má skvělé rodinné zázemí a s dětmi to výborně umí. Řekla bych, že i lépe než někteří i třeba daleko starší muži. Je to prostě přirozeně v něm. Míšova rodina je skvělá, padli jsme si hned do oka a stejně nadšeně ho přijali i naši. Důležité je všímat si, jak se partner chová nejen k vám, ale také ke své mamince, ke starším lidem a k okolí. I v tomto směru je všechno v naprostém pořádku.

Soužití s mužem o deset let mladším s sebou přece jen nese rizika…

Každý vztah potřebuje opečovávat, potřebuje toleranci, důvěru a prostě všechno, co je ke šťastnému a dlouhodobému fungování partnerství potřeba. Nikde a nikdy nemáte stoprocentní jistotu, že je to na celý život, i když si to ti dva lidé přejí. A je úplně jedno, jestli jste stejně staří, mladší nebo starší. Myslíte, že soužití s mužem o dvacet let starším nenese rizika, že mě nikdy neopustí, nebo já jeho? Věk podle mě nehraje tak zásadní roli, daleko důležitější je, jak si rozumíte, zda jste naladění na stejnou vlnu nebo jaké máte představy o vztahu.

Svěřujete Michalovi absolutně vše?

Nemáme před sebou vůbec žádná tajemství a otevřeně se bavíme o všem. Michal ví všechno. Myslím, že by to tak mělo být v každém fungujícím vztahu.

Prozradíte nám, jaké je teď vaše největší přání?

Abychom žili všichni spolu spokojeně a milovali se pořád jako teď.

Foto: Jan Vágner (1)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška