Přejít k hlavnímu obsahu

Leoš Mareš: „Vždyť tady se jedná o lásku!“

Leoš Mareš je v osobním životě velmi pozorný a své partnerce chystá jedno překvapení za druhým. V minulosti pro ni dokonce natočil originální film z jejich prvního setkání. Co chystá na nadcházejícího Valentýna?

Nedávno jste se s partnerkou vrátili z Thajska. Plánujete teď v dohledné době nějakou další romantickou dovolenou?
Plánujeme, respektive plánuji, ale neprozradím. Je to přece tajemství. Pořád jsem ještě nezrealizoval svůj podzimní plán. Teď na to bude čas. Partnerka se dozví destinaci až na letišti.

Takže rád připravujete překvapení?
Připravovat překvapení pro partnerku úplně zbožňuji. Nejlepší na tom je, že ona je ráda, když je překvapována. Takže pořádám výlety, kdy neví, kam se jede, vymýšlím program, o kterém netuší, zařizuju dárky, o kterých sní…

Jakým způsobem budete letos slavit Valentýna?
Valentýna slavím rád. Lidé občas říkají, že je to americký svátek a že ho nemají rádi. Já se však řídím heslem, že každá záminka něco slavit je skvělá. A tady se přece jedná o lásku, takže není co řešit.

Kde berete inspiraci pro své dárky? Inspiruje vás třeba i vaše práce?
Mám oči a uši otevřené a vnímám každý detail. Dělám to tak i v práci. Největší inspirací je totiž život sám. Dárky jinak dávám klasické. Kytici, čokoládu a něco osobního. Jen s čokoládou je trochu problém, protože se nesmí koupit moc s předstihem. Hrozí totiž nebezpečí, že ji sním dříve sám.

Jaké nejoriginálnější vyznání lásky jste kdy své partnerce připravil?
Natočil jsem film o prvním setkání. Odehrával se na místech, kde jsme se poznali. Hráli v něm lidé, kteří se toho dne skutečně tenkrát účastnili. Jen ONA byla vyrobena z papírového kartonu. Film jsem potom promítl, samozřejmě jako překvapení, ve skutečném kinosále. Měl jsem i natištěné vstupenky.

Jaké je podle vás nejlepší místo pro takové první setkání?
Podle mě je to klasická večeře. Máte na sebe čas, nikdo vás neruší a dá se někam pokračovat.

Co říkáte na to, že podle valentýnského průzkumu Milky se do ženění hrnou spíše muži?
Myslím, že ta touha je vyrovnaná.

Z výsledků tohoto průzkumu také vyplynulo, že partneři spolu v průměru tráví méně než čtyři hodiny denně. Jak to máte se svou partnerkou vy?
Oba se vidíme po práci. Je to určitě více než čtyři hodiny denně.

Kterých vlastností si na své partnerce ceníte nejvíce?
Humoru, laskavosti a velkorysosti.

Koho považujete za největší symbol lásky (pár český nebo zahraniční)? A proč?
Myslím, že největším symbolem lásky jsou páry, o kterých nikdo neví, kromě jejich blízkých. Žijí v ústraní a jsou šťastní.

Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky najdete na www.reknitoposvem.cz.