Přejít k hlavnímu obsahu

Pavlína Němcová: Třicítka je nádherný věk, po čtyřicítce je vám hůř

Pavlína Němcová: Třicítka je nádherný věk, po čtyřicítce je vám hůř

Každé setkání s modelkou, herečkou a designérkou šperků Pavlínou Němcovou (44) vás naplní neuvěřitelně pozitivní energií. A to dokonce i když spolu mluvíte o věcech, které zůstávají často stranou.

Nedávno jste měla narozeniny. Jak jste je oslavila?

Prozatím jenom v rodinném kruhu. Ale teď mě ještě čeká jedna oslava s kamarády, na kterou se nesmírně těším. A člověk si říká, jak ten život uchopit dál. Já už jsem v druhé polovině svého života, takže bych ho chtěla dožít tak nějak v klidu a spokojeně, pokud možno.

To zní strašně, když takhle řeknete dožít…

No jo, ale je to tak. S věkem se vám hodnoty hodně mění. Vždycky si vzpomenu, jak jsem jako malá poslouchala takové ty řeči maminek a babiček a říkala si: „Ježíš, no tohle…“ Ale teď to chápu, protože jsem momentálně v tom věku, kdy člověk bilancuje všechno, čím si v životě prošel, a hlavně přemýšlí, jak by chtěl jít dál.

A to přišlo s nějakým životním zlomem, nebo to přirozeně vyplynulo?

To tak vyplývá samo. Můj život pro mě byl víceméně od mládí v mnoha směrech tak nějak složitější. Jak se překlene třicítka, začneme my ženy řešit spoustu věcí. A teď, po čtyřicítce, můžu říct, bude hůř. Třicítka, to byl nádherný věk, kdy je člověk ještě fakt mladý. Čtyřicítka je pro nás ženy kritická. Dnešní svět, ve kterém žijeme, nás svým způsobem odepisuje, což je samozřejmě strašně těžké a nespravedlivé. Ale společnost je dneska celkově divná a my se tím nesmíme nechat rozhodit. Co můžeme dělat? Věk nezastaví nikdo, takže se s tím asi musíme jenom smířit. A hlavně musíme kolem sebe najít ty lidi, kteří nás mají rádi proto, že jsme už třeba starší a máme ty věci v sobě mnohem víc srovnané, a kteří nás mají rádi takové, jaké jsme.

Celý rozhovor o tom, jaké to je, hádat se s exmanželem o syna, a jak vznikla její značka šperků Den D, najdete v dubnovém Světě ženy. Ten je od 22. března v prodeji.