Přejít k hlavnímu obsahu

Ondřej Sokol: Být tátou je pro mě nejdůležitější!

Když režírujete, vyplatí se vám být na herce přísný?
Režisér má spíš svoji jemnou stránku zvenku. Protože se snaží být co nejvíc na herce hodný, být pozitivní. Protože uvnitř, tam naopak jeho duše křičí: „Co už mám, do prčic, udělat pro to, abyste pochopili, co po vás chci!“

Moderujete novou show Tvoje tvář má známý hlas, která je hodně o zpívání. Jakou písničku byste si rád zazpíval? Zpíváte si třeba ve sprše?
Ta nová show je hodně o zpěvu, ale naštěstí ne o tom mém. Proto je to show, na kterou se vyplatí dívat, můj zpěv bych vám totiž nepřál zažít. Doma si samozřejmě zpívám. A co je doma, zůstane doma. Ale jinak je ten formát, kdy populární osobnosti napodobují jiné celebrity, fakt zajímavý a každé kolo mě víc a víc příjemně překvapuje.

Jak jste se sžil s novou rolí moderátora? Co bylo pro vás nejvíce šokující?
S rolí jsem se sžil poměrně rychle, jelikož si opravdu myslím, že děláme velmi kvalitní pořad. Tím pádem jsem se snažil co nejvíc dorovnat výkonům, které tam podávají ti soutěžící. Ono je vlastně zvláštní používat termín soutěžící pro skupinu lidí, kteří jsou ve svém povolání naprostá špička a nemají důvod o něco soutěžit. Je velká zásluha Simony Matáskové, kreativní producentky toho pořadu, že tyhle lidi dokázala přesvědčit, aby do toho šli. Ani já bych to nemoderoval, kdyby mě nedokázala ukecat.

OSokol-jemnostnajdesuvnitr_13

Chystáte nějaké další novinky?
Dopřeložil jsem teď hru, kterou se chystám režírovat, a zároveň píšu muzikál, který by měl mít premiéru snad do roka. A chystám i svůj druhý film. Připravil jsem také skečovou show… A teď jsem si uvědomil, že jsem unavenej a potřebuju dobít energii.

Navenek působíte trošku sarkasticky. Jste na veřejnosti spíše sarkastický a doma takový ten jemný, hodný a milý táta?
Jak působím navenek, s tím už asi nic neudělám. Doma, tam bych rozhodně byl moc rád jemný, hodný, milý, vtipný, chápavý, zábavný, spolehlivý a spravedlivý táta. To je pro mě snad ta nejdůležitější věc v životě. Snad jednou moje děti potvrdí, že se mi to aspoň trochu podařilo.

Celý rozhovor a speciální videa s Ondřejem najdete na www.jemnostnajdesuvnitr.cz.

Něco navíc: Co pro vás znamená jemnost? Vyfoťte to nebo to natočte a pošlete na www.jemnostnajdesuvnitr.cz, můžete vyhrát kilový balíček čokolády Milka, nebo dokonce kameru Xiaomi a fotoaparát Fujifilm Instax Mini.