Přejít k hlavnímu obsahu

Vypracovaná postava do léta? Jde to i zábavně

Pohled do zrcadla na nějaký ten faldík nás zvlášť na konci zimy vede k důležitému rozhodnutí. Do plavek zkrátka stihnu zhubnout. Ale jak? Zapomeňte na upocená fitness centra či aerobic, u kterého většině pokynů nerozumíte, a ještě vás z nich bolí hlava? Možností je naštěstí daleko více!

Pryč jsou ty časy, kdy jedinou možností bylo buď chodit v trikotu a vysokých ponožkách na aerobic, či s muži v bílých nátělnících do fitness centra. Dnes se experti na vypracované postavy předhání v tom, aby nám předložili takové sporty, které nás budou nejen účinně tvarovat, ale zároveň i bavit.

Spojení tance a aerobiku

Se spojením latinskoamerických rytmů a aerobiku přišel náhodou v devadesátých letech Kolumbijec Beto Perez, když si před cvičením zapomněl vyměnit kazetu v magneťáku. Tak vznikla Zumba, cvičení, které znamenalo obrovský průlom a získalo si oblibu tisíců žen. Vývoj šel však ještě daleko dále a objevilo se spoustu forem propojení tance a svižných pohybů a na výběr toho máme dnes spoustu.

Novinkou z posledních dvou let je například tanec SH´Bam, který zapojuje opravdu jednoduché taneční pohyby a kombinuje intenzivní a relaxační části. Trénink je doprovázen hudbou ze současných světových hitparád. A není nikterak těžký, choreografie se mění 1 x za tři měsíce, takže máte spoustu času se všechny kroky správně naučit a pilovat je. Co si vzít s sebou? Připravte si dobře padnoucí top, který saje pot. Kalhoty zvolte dle libosti, někdo má raději upnuté, někdo zase volné, aby vlající látka tančila s ním. Dále pohodlnou obuv, láhev s pitím a hurá tvarovat se!

foto_perex

Spojení boje a aerobiku

Pro dámy, které tancům zrovna neholdují, se vyplatí vyzkoušet typy sportů, které kombinují prvky aerobiku s nejrůznějšími údery a kopy. Skvělým řešením je například Bodycombat, kde nepotřebujete vůbec žádné boxovací pytle. Pouze opakujete údery a kopy po instruktorce za zvuků rychlé hudby, vybíjíte ze sebe vztek a posilujete tělo od hlavy až k patě. Kdo preferuje více aerobiku a méně boje, ať vyzkouší raději Kick box aerobic.

A pro doopravdy drsné dámy, které chtějí jenom bojovat, se vyplatí vyzkoušet Fitbox, kdy je vaším partnerem, do kterého kopete a boxujete, boxovací pytel. Co si vzít sebou? Volte takové oblečení, které se nepohne ani o milimetr. Základem jsou kvalitní padnoucí kalhoty, které vám umožní udělat i doopravdy vysoký kop.

Anebo stará dobrá jóga?

Máte pocit, že vás neláká vůbec žádný sport a že to pravé nikdy nenaleznete? Pak vyzkoušejte jógu. Jóga sice na první pohled vypadá jako příjemné polehávání, ale v momentě, kdy se jednotlivé série cviků naučíte, zjistíte, že to není tak snadné. Tělo se nejen postupně krásně vypracovává, ale získává také skvělou pružnost. Můžete vyzkoušet klasickou hathajógu, nebo také power jógu, která je daleko rychlejší. A pro ty největší hrdinky je tu bikram jóga, cvičení při 42° C, při vlhkosti vzduchu vyšší než 40 %.

A co si vzít s sebou na jógu? Volte hlavně pohodlné oblečení, které vás pustí i do krkolomnějších pozic. Pořiďte si vlastní podložku na jógu,  jednotlivá centra ji sice často půjčují, ale s vlastní se budete cítit lépe. Cvičit můžete bosy, nebo si pořídit speciální neklouzavé ponožky, záleží, co je vám pohodlnější.

V létě jak na obálce Sports Illustrated

Sport vás musí bavit. A ještě lepší je, pokud si ho jen užíváte a vlastně vůbec necítíte, že týráte své tělo. Nebojte se vyzkoušet vícero typů cvičení, dokud nenajdete to pravé, co by vás bavilo. Výsledkem bude nejen tělo, které vám budou závidět i modelky z plavkových speciálů Sports Illustrated, ale také skvělá kondice a zlepšení zdraví.