Přejít k hlavnímu obsahu

Lahůdka ze zbytků: Kuřecí pomazánka

Zbyly vám kousky pečeného či grilovaného kuřete, kterých už by pro všechny nebylo dost? Tak je zužitkujte do výborné pomazánky, jíž nakrmíte celou rodinu nebo pohostíte návštěvu!

Pro 4 osoby potřebujeme: zhruba 300 g grilovaného či pečeného kuřecího masa (nebo 2 stehna), 1 balení taveného sýra Apetito (150 g), 100 g sterilovaných žampionů, 1 svazek mladé cibulky, 50 g sušených rajčat v oleji, 100 g pomazánkového másla, majoránku, pepř, sůl

Kuřecí maso obereme z kostí a pokrájíme na kousky. Scedíme žampiony a spolu s nakrájenou mladou cibulkou a masem nasekáme tyčovým mixérem s nástavcem na sekání.

Přidáme Apetito a pomazánkové máslo a dochutíme solí a pepřem. Do vzniklé pasty přidáme nakrájená sušená rajčata. Podáváme s pečivem, čerstvými tousty nebo slanými sušenkami.

mala_fotka_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copyInspirace: Sušená rajčata lze nahradit francouzskou hořčicí nebo nasekanými černými olivami či kapary.

Náš tip: Seznamte se s rodinkou, která vám určitě bude připadat blízká. Možná vám připomene vaše sousedy či přátele, možná se podobá přímo vaší vlastní rodině. Maminka Eva, tatínek Karel, dcera Anička a syn Honzík tvoří typickou moderní rodinu řídící se zdravým rozumem a nepodléhající zkratkovitým „zaručeným“ informacím. Jednoduše je to „Mazaná rodinka“. Má za úkol zastupovat skutečné české rodiny a přinášet jim odpovědi na otázky týkající se naší tradiční potraviny – tavených sýrů. Na jejich webových stránkách www.mazanarodinka.cz najdete mnoho zajímavého, pobavíte se nad vtipnými komiksy z jejich života aj.

Foto: Apetito (2)