Přejít k hlavnímu obsahu

7 kosmetických chyb, které nedělejte!

Jsou to malé drobnosti, které ovšem mohou napáchat škody na kráse. Naštěstí nic, co by nešlo napravit. Tak si o nich pojďte přečíst, ať víte, co už příště nebudete dělat.

1. Nevynecháte kondicionér

Ať už si myjete vlasy každý den nebo jednou za dva dny či týden, vždy byste měla používat šampon a kondicionér. Vlasy regeneruje, uhladí, snadno je rozčešete a připravíte je na následnou péči. 
Co je správně: Kondicionér nanášejte v malém množství na vlasy zbavené přebytečné vody. Aplikujte ho jen na spodní část vlasů a konečky, nikoliv po jejich celé délce. Jinak hrozí, že vlasy ztěžknou. Kondicionér nechte působit přibližně dvě minuty. Potom vlasy velmi dobře opláchněte. 

2. Nebudete spát s mokrými vlasy

Věděla jste, že fénování škodí vlasům méně, než když je necháte volně uschnout na vzduchu nebo jdete s mokrými vlasy spát? Vlasy během schnutí samy získávají tvar a pak je jakákoliv následná úprava může poničit. Mokré vlasy jsou taky náchylnější k lámání a mokrý polštář je pak živnou půdou pro růst plísní. 
Co je správně: Vlasy si vždy myjte tak, abyste měla dostatek času na jejich úplné vysušení a úpravu. Moderní fény mají funkce, které chrání vlasy před vysušením a poškozením. 

3. Nebudete drhnout vlasy ručníkem

Mokré vlasy byste nikdy neměla příliš silně dřít ručníkem. Mohlo by tak dojít nejen k jejich polámání a roztřepení, ale také k poškození pokožky hlavy. 
Co je správně: Ideální je nejdřív z vlasů prsty „vyždímat“ přebytečnou vodu, potom je zabalit do ručníku, a pak je ještě jednou jemně promačkat.

4. Nevyčistíte štětce 

Kosmetické čtětce bývají plné pudru a jiných líčidel, ulpívá na nich i prach a pot. Když budete kosmetické štětce čistit, předejdete množení bakterií a déle vám vydrží. 
Co je správně: Na čištění štětců můžete použít dezinfekci, kterou nastříkáte na štětinky, necháte působit, a pak štětec otřete do ubrousku. Zvolíte-li šampon, smíchejte ho v misce s vlažnou vodou a chloupky štětce namočte do lázně. Štětec pořádně promněte mezi prsty a šampon důkladně vypláchněte.

5. Používat prošlou kosmetiku

I kosmetické produkty mají své datum spotřeby a taky je nutné je správně skladovat. Neprospívá jim vlhkost, teplo, světlo či velké změny teplot. 
Co je správně: Prošlé nebo zkažené přípravky mohou způsobit alergické reakce. Jakmile tedy změní vůni, konzistenci či barvu, raději se s kosmetikou rozlučte. Ať jde o krém, rtěnku a nebo parfém. 

6. Odličovat se jenom studenou vodou

Pokud chcete mít krásnou a zdravou pleť, je nutné ji vždy dobře odlíčit. Večer od make-upu, ranní čištění zbaví pokožku nečistot nachytanýh během noci. K tomu ale nikdy nestačí jen studená voda, kterou šminky po obličeji jedině rozmažete. Stejně tak byste neměla umývat obličej horkou vodou. Ta přispívá k vysušování pokožky.
Co je správně: K mytí obličeje používejte čistící přípravky, jako jsou mycí pěny, gely, oleje apod., které odstraní všechny nečistoty a zároveň pleť nedráždí a nestahují. Zanechávají ji jemnou a hydratovanou. 

7. Nezapomenete použít podkladový lak 

Nejen ruce, ale i nohy v letních sandálkách jsou vaší vizitkou. A tak byste domácí manikúře a pedikúře měla věnovat čas. Kromě pěkného tvaru nehtů si dejte záležet také na jejich perfektním nalakování. 
Co je správně: Nejdřív naneste na nehty podkladový lak, který ochrání nehty před zabarvením a barevný lak díky němu lépe přilne. Pak naneste dvě vrstvy barevného laku. Na konec použijte „top coat“, jenž se postará o to, aby nehty vydržely dlouho perfektní.