Přejít k hlavnímu obsahu

Horka pro lidi s nadváhou mohou být nebezpečná: Velkou roli hraje kvalita oblečení, ale i správné dýchání

Info ikona
Plus size

Pokud máte nadváhu, horké letní dny pro vás mohou být mnohdy doopravdy nesnesitelné. Nenechte si zkazit léto a přečtěte si následující tipy, jak zůstat v pohodě i v tom největším horku. Možná vás překvapí, že záleží na vašem dýchání nebo třeba výběru obuvi.

Perfektní pro vlnu veder: Nejkrásnější bílé šaty na léto 2022

svetzeny.cz

Info ikona
Dýchání

Naučte se dýchat chytřeji

Vaše tělo je navrženo tak, aby se pokoušelo udržovat v harmonii, ať už je vaše váha jakákoliv. O vaše pohodlí se starají všechny vaše systémy v těle, ale mnohdy mívají lidé z různých důvodů problémy s uvolňováním přebytečného tepla z těla. Z jógy však pochází myšlenka, že váš dýchací systém funguje jako vaše vestavěná klimatizace. Naučte se ji tedy využívat správně! Když cítíte, že se vaše tělo začíná přehřívat, zkuste následující dechové cvičení.

Proveďte pomalé hluboké nádechy (asi 4 – 5 sekund) a pomalé hluboké výdechy (5 – 6 sekund). Dýchejte takto po dobu jedné minuty a pocítíte, jak se vaše tělo začíná pomalu ochlazovat. To vám pomůže cítit se o něco více v pohodě.

Info ikona
Plus size

Investujte do prodyšného oblečení

Lidé, kteří mají nadváhu, často vyhledávají i v létě oblečení s dlouhými rukávy či zkrátka takové, které zakryje jejich problematické partie. Ve skutečnosti je pro pohodlí však nejvíce důležitá prodyšnost oblečení a nikoliv jeho délka. Zapomeňte proto na levné kousky ze syntetických látek. Začněte výběrem kvalitního a na míru padnoucího spodního prádla, díky kterému se vyhnete nepříjemným hrbolkům pod oblečení. Poté zvolte oblečení z bavlny nebo jiné prodyšné látky, která dobře odvádí vlhkost. Ideální volbou jsou například prodyšné košile či sukně z příjemného a vzdušného materiálu.

Sofie Vergara a její tajemství dokonalé postavy: Její dieta je podřízená hypotyreóze, štítnou žlázu nemá kvůli rakovině

svetzeny.cz

Info ikona
Obuv

U obuvi vsaďte na pohodlí

Zní to jako klišé, ale i u obuvi je základem pohodlí. U lidí s nadváhou to platí dvojnásob, protože při výběru špatné obuvi se pak dostaví stres nebo nepohodlí, což vede ke zvýšení tělesné teploty. Boty na podpatku či klínku také nejsou zrovna šťastnou volbou, jelikož jejich nošení je zkrátka mírně náročnější na koordinaci pohybů, což opět jen zvyšuje tělesnou teplotu. Ale i mezi pohodlnými sandály či balerínkami lze najít velmi slušivé kousky, které jsou zároveň velmi prodyšné a pohodlné.

Info ikona
Voda

Samá voda!

Tělo se v létě samo přirozeně chladí, k tomuto procesu však potřebuje vodu. Na hydrataci byste pochopitelně neměli zapomínat ani mimo letní období, ale v létě je pitný režim obzvlášť důležitý. Čím větší nadváhu máte, tím více vody byste měli vypít. V létě je nejvíce osvěžující například perlivá voda s lístky máty a citronem, můžete si také pochutnat na ledovém čaji slazeném například stévií. Stejně jako u jídla i u pití platí, že by pití mělo vypadat lákavě a chutně, nebojte se proto ozdobit si svou vlastní sklenici například plátkem pomeranče nebo deštíčkem. Pokud se během dne pohybujete mezi více místy, mějte připravený nápoj na každém z nich a pokuste se je postupně vypít všechny. Zůstat hydratovaný je jedním z nejlepších způsobů, jak se cítit chladněji i v horku. Má to však i ostatní benefity. Díky dostatečné hydrataci bude lépe fungovat váš metabolismus, nebude se vám v těle hromadit voda a vaše pokožka vám také poděkuje!

Mrtvý brouk či protahování s posilovací gumou: Jednoduché cviky na léto, které jsou efektivní, i když se příliš nezapotíte

svetzeny.cz

Zdroj: MoreToLove