Přejít k hlavnímu obsahu

Detoxikační zázvorová voda: jedna voda, pět účinků

Žádná špatná nálada, žádná únava. Zázvorová voda je detoxikačním nápojem a zahání nejčastější problémy nynější zimní sezóny.

Zázračný nápoj v zimě? Zázvorová voda

Příprava zázvorové vody je velice snadná. Oloupejte kousek zázvoru velikosti palce a nakrájejte ho na malé plátky. Všechno zalijte šálkem vroucí vody a nechte vařit asi 10 minut. Chcete-li, aby to bylo rychlé, jednoduše přidejte 15 až 20 kapek zázvorového sirupu do šálku horké vody a máte hotovo!

Zázvor je hotový zázrak

...pomáhá vám zůstat štíhlá

Zázvorová voda stimuluje metabolismus a zvyšuje tak počet spálených kalorií. Další výhodou je snížená chuť k jídlu.

...dodává vám dobrou náladu

Špatná nálada nemá při pití zázvorové vody šanci. Chuťové pohárky v ústech zpočátku vnímají kořenitost zázvoru jako bolest. Výsledkem je, že mozek uvolňuje více hormonů, které snižují pocit bolesti – a to vyvolává příjemný pocit štěstí!

...udržuje vás zdravé

Když jsou viry znovu v plné síle, neměl by v našem pitném režimu chybět zázvorový čaj nebo voda. Zázvor patří mezi oblíbená přírodní léčiva. Používá se čerstvý oddenek, který má nezaměnitelnou štiplavou chuť - tu způsobuje gingerol. Tato látka spolu se zázvorovými silicemi má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky.

povzbudí vás

Jelikož látky v zázvoru stimulují krevní oběh v celém těle, zvyšují také krevní oběh a čistí tělo . S šálkem zázvorové vody ráno budete v zamračeném dni o poznání rychlejší.

...zahřeje vás

Je vám pořád zima? I to může změnit šálek zázvorového čaje nebo vody.