Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor s autorkou detektivek: Chci ve čtenářích vzbuzovat emoce a šokovat je!

Seznamte se Veronikou Černuckou (35), která je jedním z autorů krimipovídek v nové knize Ďábel, který naslouchal. Co ji přivedlo k psaní a proč ji lákají zločiny?

Její muž pochází z města Hrob a nyní žijí v místě, kde dřív byla čtvrť Hrdlovka. Veronice Černucké, která svůj život zasvětila psaním detektivek a krimipříběhů, tahle shoda přidá legrační. Vychovává syna Martínka, ale na psaní pohádek nepomýšlí: "Pohádky? Ne, děkuji. Já zůstanu věrná detektivkám."

Čím si vás získaly detektivky?

Je to žánr, který miluji. A to odmala. V deseti letech jsem si přečetla detektivku „Vždyť je to hračka“ od Agathy Christie a řekla si: Páni! Tohle kdybych dokázala. Jako autorku mě baví zahrávat si se čtenáři, předkládat jim falešné stopy, manipulovat jimi, vzbuzovat jejich emoce a šokovat je.

Má Tara, hlavní hrdinka vašich detektivek, něco z vás?

Je atraktivní, inteligentní a drzá. Nenechá si nic líbit a má pěkně proříznutou pusu. Její názory jsou i mé názory. Je cynická a dělá si legraci z policie. Můj muž u policie pracuje.

Jsou vaše příběhy reálné?

Tak to ani náhodou. Krimi založená na pravdě mě nebaví, nemají žádné kouzlo. Já miluji klasické detektivky – křížovky. Mé příběhy jsou vymyšlené od A do Z a nikdo nemusí mít obavu, že by se v nich poznal. Mám ráda, když jsou mé postavy hezky pohromadě s vrahem a čtenář až do poslední stránky netuší, kdo má na svědomí všechny ty brutální vraždy.

Celý rozhovor najdete v květnovém čísle časopisu Svět ženy.

Tip!

V knize Ďábel, který naslouchal na vás v krimipovídkách od dvaadvaceti českých autorů čekají klasické pátračky, vychytralí zloději, žárlivé milenky, bestiální mordy i vraždy jenom tak pro zábavu. K dostání u všech dobrých knihkupců (Vydává Burda Praha, 139 Kč).