Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion

25 let od svatby Havlových: Dagmar zavzpomínala společnou fotografií. "Vzpomínám a nezapomínám," napsala

Info ikona
Dagmar Havlová

Dnes je to na den přesně od nezapomenutelného momentu, kdy si Dagmar, tehdy Veškrnová, řekla své "ano" s prezidentem Václavem Havlem. Jak zavzpomínala na tento významný den? Společnou fotografií a popiskem, který vás dojme.

Promotion

Svatba to nebyla ledajaká. Václav Havel se těšil velké oblibě, stejně jako jeho první žena Olga. Rok po její smrti se prezident Václav Havel rozhodl oženit se s herečkou Dagmar Veškrnovou a pro veřejnost to byl doslova šok. Jestli čekáte na pompézní svatbu plnou celebrit a fotografů, jste na omylu. Svatba byla totiž utajená a odehrála se na pražském Žižkově chvíli před polednem. 

Krušné začátky

Dagmar nastupovala na velmi těžké místo po oblíbené Olze, která podlehla rakovině. Od začátku čelila Dagmar častým útokům medií, ale i nevybíravým komentářům veřejnosti, která je neustále porovnávala se zesnulou Olgou. Dagmar sice s novináři mluvit uměla, ovšem spíš jako filmová a divadelní herečka, ne jako první dáma. Svým chováním a otevřeným srdcem ovšem brzy dokázala, že si "místo" vedle prezidenta Havla zaslouží.  

Info ikona
Václav Havel

"Vzpomínám, ale nezapomínám"

"Moje maminka žila u nás po smrti tatínka asi 15 let. Byli spolu celý život a bylo jí moc smutno. Luštila křížovky a vystřihovala a lepila do sešitů naše obrázky, které vycházely denně ve všech bulvárních i nebulvárních plátcích bez našeho souhlasu a vědomí? Zpětně si uvědomuji, že nad některými se asi hodně trápila. Ty vám sem nedávám. ? Byla jsem známá osobnost 25 let dřív, než jsme se vzali. Zítra je od svatebního dne taky 25 let. A taky je mi smutno. Vzpomínám a nezapomínám…???"

Dagmar Havlová je nejen úspešnou herečkou, ale získala si srdce tisíců lidí díky své neúnavné péči o svého manžela, který byl vážně nemocný od roku 1996 a následně zemřel v roce 2011. Svou lásku dokázala mimo jiné i tím, že nadále pečlivě buduje odkaz Václava Havla a působí v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. 

Poslání VIZE 97

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 má poměrně široký záběr činnosti a zájmů. Prioritně se orientuje na počiny v oblasti kulturní, sociální, vzdělávací a zdravotnické. Nadace se zaměřuje ve svých snahách a cílech – v duchu svého názvu – především do budoucnosti, aniž by však pomíjela některé palčivé problémy současnosti. Činnost Nadace má svůj hluboký smysl, protože podpora toho, co se zhodnotí teprve časem, co má rys průkopnictví a vizionářství, je společností často vnímáno jako něco zatím nedůležitého a okrajového, jako něco, co má ještě čas a není třeba se tím zabývat. Nadace se snaží této „krátkozrakosti“ svými projekty čelit a napravovat ji. V tom je také její poslání a nezastupitelné místo.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.