Přejít k hlavnímu obsahu

Bazén místo fitka

V bazénu nemusíte pouze plavat. Dá se v něm také cvičit, což je pro celkovou kondici velmi přínosné.

Nějakou formu aqua aerobiku či podobné vodní aktivity pod vedením zkušeného instruktora nabízejí nejen fitness centra s bazénem, ale v zahraničí také mnohé hotely jako zpestření programu pro své hosty. Samozřejmě si však můžete ve vodě zacvičit také sami, jistě to zvládnete. A jaké jsou hlavní přínosy aqua aktivit?

* Nezatěžují pohybový aparát ani kardiovaskulární systém, protože teplota vody snižuje tepovou frekvenci. Jsou proto vhodné pro všechny věkové kategorie. Ve vodě mohou cvičit i těhotné, pokud se vyhnou kopům a prudkým otočkám.

* Tlak vody na povrch těla vytváří masážní efekt, který přispívá k odbourávání podkožního tuku, snižuje projevy celulitidy a nedochází k tzv. svalové horečce.

* Mají rehabilitační účinky, uvolňují svalové napětí.

* Odpor prostředí zvyšuje náročnost. Voda odvádí 25× víc tepla než vzduch, takže se nepotíme.

Bonus: „V neposlední řadě je pro psychiku mnohých žen i mužů pozitivním přínosem to, že jsou jejich nedostatky skryté pod vodou a nikdo na ně prostě při cvičení nekouká,“ dodává cvičitelka aqua aerobiku Veronika Vaisová z pražského Aquapalace. Do chladivé vody se tedy může ponořit každý, kdo by se zdráhal jinak rozhýbat své tělo, aby se neznemožil před ostatními cvičenci. Nenechte si fyzičku uplavat po vodě!

Foto: Depositphotos (1)