Co číst v květnu? Máme tipy na skvělé knihy

Bestsellery jsou zpět

Dokonalá vražda potřebuje dokonalé krytí… zvlášť když skrýváte Smrtící tajnosti. Očekávaný thriller z bestsellerové série Roberta Bryndzy je tady. Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme vyšetřování dalšího případu, kdy matka po probuzení najde svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? 

Nakladatelství Grada vydává další román oblíbené autorky bestselleru Seznam tajných přání Lori Nelson Spielmanové A na nebi čekají hvězdyErice, úspěšné realitní makléřce z New Yorku, zemře při vlakové nehodě jedna z dospívajících dcer - Kristen. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Začtěte se do příběhu o vztahu mezi matkou a dcerami, o naději a o tom, že někdy musíme přijmout život takový, jaký je. 

Napínavý román Camilly Läckberg Zlatá klec z produkce nakladatelství Metafora se odehrává ve Stockholmu a životní krédo hlavní hrdinky Faye je pomsta! Pomohla svému muži k úspěchu, ale on ji zradil. Dá se něco takového odpustit? Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Spisovatelka s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle!

Dechberoucí thriller Malé sladké lži z nakladatelství Cosmopolis vás pohltí. Jde o vraždu! Jde o lež, celou litanii lží, které Catin otec řekl před osmnácti lety o Maryanne. A jde o to, že se její mrtvola objevila kousek od jeho dveří. Cat, která nyní pracuje jako detektiv, má strach. Strach, co by z něj mohlo vypadnout, kdyby na něj dál tlačila a strach, že pokud se mýlí, pak už nikdy nebude tatínkova holčička.

Pokud se chcete stát mistrem exotických chutí, pořiďte si knihu Exotické koření s recepty od Pavla Sedláčka, která vás naučí, jak pracovat s jednotlivými druhy exotických bylinek, koření a jejich směsí. Nedílnou součástí knihy jsou i recepty, které vždy obsahují nejméně jedno z uváděných koření.

Realita, romantika i boj za ženská práva

Za pozornost rozhodně stojí oceňovaný román švédské spisovatelky a blogerky Caroliny Setterwallové Doufejme v to nejlepší, který vydalo nakladatelství Kniha Zlín. Autentický, emocionálně velmi působivý příběh je fantastickým zúčtováním nejen se smrtí, ale i s životem, láskou, rodičovstvím, moderními vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními. Tuhle novinku si musíte přečíst!

Román 53 dopisů pro mou lásku známé americké autorky Leylah Attar vydalo nakladatelství MOBA a rozhodně nečekejte typickou romanci. Kniha vypráví příběh Shaydy Hijaziové – dokonalé manželky, dokonalé matky, dokonalé dcery. Třicet pět let hrála podle pravidel a dělala všechno pro to, aby držela rodinu pohromadě. Shaydu Hijaziovou čeká setkání s tou jedinou věcí, která to celé může rozbít, a která jí vždycky byla odepřena – s láskou. Troy Heathgate je muž, který si dělá přesně to, co chce. Dokud se nesetká s něčím, kvůli čemu by se všeho vzdal, ale nemůže to mít. Narodili se ve stejný den v opačných koutech světa, ale jejich cesty se protnou. A nic už není jako dřív.

A máme tu tip také pro milovníky komiksů. Novinka od nakladatelství Argo Neohrožené ženy vypráví o tom, jak ještě před 150 lety vedly ženy a muži velice rozdílné životy. Ženy nemohly volit ani samy vydělávat peníze. Nemohly rozhodovat o vlastním těle. Rozhodovaly za ně otcové, až do chvíle, než se vdaly. Pak rozhodoval manžel. To se změnilo ve chvíli, kdy se ženy začaly organizovat. V komiksové knize norská novinářka Marta Breenová spolu s ilustrátorkou Jenny Jordahlovou vykládají dějiny ženského hnutí, i s mnoha dramatickými bitvami, jež musely ženy vybojovat, aby se domohly svých práv.

@svetzeny