Reklama
4 malá pravidla, která dokáží velké věci. Zkusíte je?

4 malá pravidla, která dokáží velké věci. Zkusíte je?

Také berete nový rok jako nový začátek s vizí, že bude žít šťastnější a naplněnější život? Tyto 4 body vám pomůžou k cíli!

Konec roku bývá zpravidla náročný a to nejen fyzicky. I vaše psychická schránka dostala dost zabrat – ostatně ono toho stresu se sháněním dárků a tlačících se termínů uzávěrek bylo dost. A i přestože máme za sebou pravděpodobně i nějakých pár dní volna, únava a vyčerání neustupuje a naše tělo je stále v křeči. Vezměte následující měsíc jako nový začátek a zkuste revitalizovat tělo i mysl na všech těchto úrovních.

1. Dejte si lactobacily

Možná budete překvapeny, jak moc vás ovlivňuje střevní mikroflóra. Právě rovnováha, kterou nastolíte ve střevě, je prvním pilířem dobré zdravotní, ale hlavně psychické kondice. Ve střevech je totiž nejen hlavní centrum imunity, ale také se v něm tvoří 95 % serotoninu, hormonu dobré nálady. Probiotika se už nyní ukazují jako velmi efektivní přírodní léčba depresí a úzkostných stavů, a to díky své schopnosti ničit škodlivé látky, jejichž uvolňované toxiny útočí na naši nervovou soustavu.

2. Prožijte leden bez jedů

Možná jste si daly předsevzetí, že zhubnete nebo jednoduše cítíte, že po Vánocích potřebujete zase trochu ubrat. Než se ale pouštět do diet, které mívají jen pověstný jojo efekt, je vhodné vyřadit jen potraviny, které v těle nejvíce škodí. Zkuste na měsíc zcela vynechat mléko, bílou mouku a cukr a omezit příjem soli. Uvidíte, že si budete připadat o mnoho lehčí, budete méně unaveny a ucítíte příliv nové energie. Mléko obsahuje mnoho kaseinu – mimochodem mnoho řemeslníků jej zná jako velmi dobré lepidlo. A stejně tak lepí i naše střevo. Zanáší jej a zahleňuje - a tím pádem znemožňuje práci hodných bakterií. Bílá pšeničná mouka má podobný efekt. Kromě toho, že ale tělo zahleňuje, jej také překyseluje. V bílém rafinovaném cukru jsou ukryty jen kalorie. Z výživového hlediska to je jen krátkodobý zdroj nekvalitní energie. Sůl je pro naše tělo sice dobrá, ne však v množství, ve které ji konzumujeme. Potraviny jsou jí přímo přesycené, a tak se stává, že už po snědení pár krajíců obyčejného chleba vyčerpáte denní doporučený příjem stanovený WHO. Příliš mnoho soli ve stravě zpomaluje i fuknce látkové výměny.

3. Nedělejte věci, které nechcete

Zní to sice jako pohádka dělat si jen to, co nás baví a určitě to nelze vztáhnout na všechny oblasti života, povinnosti a odpovědnost, kterou nesete, ale je také dokázáno, že při vykonávání všeho, co nás nenaplňuje, se v nás hromadí negativní pocity, které pak zase vyskakují v jiných oblastech života. Pokud už třeba delší dobu cítíte, že vaše práce není to, co vás zrovna dostává do naprosté nirvány, nebojte se poohlédnout po nové a jestli jste dostaly pernamentku do fitka, které je pro vás naprostým utrpením a budete sem chodit z nouze největší s vidinou, že třeba trochu zhubnete, klidně ji prodejte na internetu a raději si běžte ráno zaběhat se psem.

4. Vyčleňte si svůj prostor

Zvlášť ženy mají tendence postarat se o blaho všech okolo, ale na to své zapomínají. Logicky nám pak dochází síly daleko dřív a v tomto důsledku jsme podrážděné. Dost často to odnesou naši nejbližší – rodina a děti. Kdo děti máte, určitě znáte ten pocit, kdy si ulevíte tím, že jim vynadáte za věc, kterou byste v ostatních případech třeba i přešly a pak si to vyčítáte. Sepište si na papír vše, co vám energii dává a bere a zkuste si vždycky vybavit poslední situaci, kdy jste podrážděně odsekly či zakřičely. Když na to budete myslet, otevře se vám nový prostor pro odbourání takových věcí. Časem vysledujete, jak spolu všechny věci souvisí a pravděpodobně samy zjistíte, že si odpočinek zasloužíte. Ale ten skutečný – bez výčitek! Dvakrát měsíčně si klidně můžete dopřát hodinovou masáž, zajít do sauny a nebo si jen napustit plnou vanu, zapálit si u toho svíčky a poslouchat rádio.

Chcete, aby se vám splnila tajná přání? Stačí dělat tuto jednoduchou věc!
Proč je koučink lepší než pokec s kamarádkou?
Nečervenejte se u komplimentů. Naučte se je přijmout!
TwitterFacebookTisknoutTisknout

4 malá pravidla, která dokáží velké věci. Zkusíte je?

4 malá pravidla, která dokáží velké věci. Zkusíte je?

Také berete nový rok jako nový začátek s vizí, že bude žít ...

Zvyšte své šance u pracovního pohovoru

Zvyšte své šance u pracovního pohovoru

Připravujete se na pohovor, jste nervózní a nevíte, jak na na něm chovat, abyste ...

Překonejte strach z životní změny jednou provždy. Víme, jak na to!

Překonejte strach z životní změny jednou provždy. Víme, jak na to!

Bojíme se dělat důležitá životní rozhodnutí, ale strach nám ...

Děti v autě: 15 tipů pro klidnou cestu

Děti v autě: 15 tipů pro klidnou cestu

Jede se na dovolenou. Jak ale přežít několikahodinový přesun autem z bodu A do bodu B s ...

Nejste šťastní? Chce to restart limbického systému, tvrdí Lenka Lipenská.

Nejste šťastní? Chce to restart limbického systému, tvrdí Lenka Lipenská.

Když přestane fungovat počítač z nevysvětlitelných důvodů, nejjednodušší...

Chcete větší rty? Zkuste tyto tříminutové triky!

Chcete větší rty? Zkuste tyto tříminutové triky!

Plné kypré rty jsou jednoduše sexy. Ne všechny z nás ale mají to ...

Jak vztahu prospívá spánek bez oblečení?

Jak vztahu prospívá spánek bez oblečení?

Možná nejste zvyklí na to spát nazí. Výsledky průzkumů vás ale ...

Chuť Asie na talíři: Tyto dva recepty si 100% oblíbíte

Chuť Asie na talíři: Tyto dva recepty si 100% oblíbíte

Stereotyp v kuchyni? Nechte se inspirovat exotickými chutěmi. Možná, že budete překvapeny, jak ...

Reklama
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU NEWSLETTERU
X
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama