Přejít k hlavnímu obsahu

Zjistěte, jak vás chrání šála na ústech, jednorázová rouška, rouška doma vyrobená nebo respirátor

Info ikona
Jak nás chrání rouška

Rouška je součástí našich outfitů a kabelek již téměř rok. Zvykli jsme si, ovšem rozdíly mezi jednotlivými ochrany úst nám ještě úplně jasné nejsou. Díky tomuto videu budete mít jasno hned.

Bavlněná rouška

Většina roušek na internetu, které mají originální vzhled, jsou vyrobeny z bavlny, případně s příměsí umělého vlákna. Takový produkt vás ale proti koronaviru pravděpodobně dostatečně neochrání. „Ochrana“ bavlněné roušky tkví především v tom, že pomáhá omezit šíření viru do okolí. Nebrání tedy před vaším nakažením, ale snižuje dopad nemocné osoby na její nejbližší okolí. Bavlna je velmi propustná a dochází tak opravdu jen k minimální ochraně.

Chirurgická jednorázová rouška

Klasickou jednorázovou (tzv. chirurgickou) roušku seženete například v lékárně či na internetu. Pokud je užívána pouze po dobu maximálně 3 až 4 hodiny, snižuje riziko onemocnění výrazněji než bavlněná rouška. Je ovšem důležité dát si pozor na to, aby se mezi rouškou a obličejem nevytvořila mezera, přes kterou můžou proudit viry.

Podívejte se, jak vás ochrání šála, chirurgická rouška a další

Chraňte obličej i ruce

Nošení roušky nebo časté mytí rukou může způsobit, že pleť bude namáhanější a citlivější. Naštěstí dnes máme mnoho způsobů, jak těmto problémům předejít nebo je minimalizovat. V tomto období je potřeba nezapomínat, že celá pokožka obličeje pod rouškou i na rukou potřebuje intenzivní, ale zároveň maximálně šetrnou péči. Rty bývají mnohem rychleji vysušené a popraskané, pleť vyžaduje zvýšenou hydrataci s prebiotiky a ruce zase neustálou čistotu.

Zaručení pomocníci

  • Balzám na rty s aloe vera

Suchým a citlivým rtům je potřeba neustále dodávat potřebnou hydrataci.

Cena: 39, 90 Kč/ 4,8g

  • Čisticí gel na ruce

Kvůli zvýšené hygieně – častému mytí a dezinfekci rukou – doporučujeme s sebou vždy mít nový gel na ruce značky Indulona s příjemnou vůní mošusu.

Cena: 69, 90 Kč/ 80 ml

  • Hydratační krém s kdoulí a prebiotiky

Minimálně ráno i večer je vhodné pleti dodat hydrataci a prebiotika, která pomáhají udržet rovnováhu pokožky a podporují její zdravý vzhled. 

Cena: 99, 90 Kč / 50 ml

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.