Přírodní zázraky pro vaše zdraví

1. ŘAPÍKATÝ CELER
Ačkoli nepatří řapíkatý celer mezi nejoblíbenější, v jídelníčku by vám chybět rozhodně neměl. Kromě draslíku, vlákniny a vitaminu A má řapíkatý celer protizánětlivé účinky, udržuje tělo hydratované, zlepšuje trávení a pozor! Pomáhá hubnout. Má totiž tzv. negativní kalorie, což znamená, že více vaše tělo spálí při zpracování řapíkatého celeru než z něj přijme. Pokud vám vadí jeho specifická vůně, zacpěte nos a hurá do toho. Ne nadarmo se říká, že pro krásu se musí trpět. 

2. MACA
Jednoduše řečeno, je to zázrak. Jedna z nejkomplexnějších rostlin, která obsahuje draslík, vápník, železo, zinek, aminokyseliny, které si naše tělo není schopné vyrobit samo a taky významně přispívá k harmonizaci menstruačního cyklu. Podporuje také snížení stresu a kvalitní spánek. 

3. MATCHA
Tento zelený jemný prášek sice nechutná nejlépe, ale jeho plusy silně převažují nad jedním mínusem. Matcha obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají zpomalovat přibírání, navozuje v mozku stav hluboké relaxace, zlepšuje paměť a přispívá k dobré náladě. Mimo jiné zvyšuje i výkonnost při sportu.

4. ZÁZVOR
Všichni ho známe jako výborného bojovníka proti nachlazení, má ale i spousty dalších předností. Pomáhá při nevolnostech v těhotenství, dokáže léčit mořskou nemoc, zmírňuje svalovou bolest po fyzické námaze a mimo jiné má protizánětlivé účinky a snižuje hladinu cukru v krvi. 

@svetzeny