Přejít k hlavnímu obsahu

Nejšílenější diety všech dob, které byste držet nechtěli

Info ikona
Nejšílenější diety

Možná patříte mezi ty, kteří si letos opět dali předsevzetí, že shodí pár kil. Ale velký pozor na výběr diety. Na internetu jich najdete nespočet, ale řadu z nich by vám žádný lékař nikdy nedoporučil. Pojďme se společně podívat na ty nejdivnější diety všech dob, které byste nechtěly držet, ani kdyby zaručeně fungovaly.

Vizuální dieta

Pokud jste si mysleli, že jde o dietu, při které se na většinu jídla budete pouze mlsně dívat, tak jste vedle. Pravděpodobně by taková dieta měla výsledky, ale tato dieta staví na jiném principu. Jíte všechno, co si zamanete, ale podmínkou je mít u jídla nasazené brýle s modrými skly. Idea diety je, že modrá barva sníží vaši chuť k jídlu, jelikož většina těch nejlákavějších potravin jako jsou smažené pokrmy, těstoviny, maso atd. Je zbarvená do odstínů žluté a červené, tudíž bude přes skla vypadat jídlo méně lákavě.

 

Octová dieta

Tato dieta je stará už více jak 200 let a přišel s ní anglický básník George Gordon Byron, kterého bychom asi dnes nazvali „věčným dietářem“, protože zkoušel opravdu všechno možné. Tato dieta spočívala v tom, že pil spoustu octu denně. Rovněž si v něm máčel další potraviny, například brambory. Sice se mu touto drastickou metodou podařilo výrazně zhubnout, ale ze zdravotního hlediska ji samozřejmě nelze vůbec doporučit.

Kolíčková dieta

Dieta spočívá v tom, že mezitím co jíte, si nasadíte kolíček na nos, abyste nemohli cítit vůni jídla. Lidé, kteří dietu zkoušeli, věřili v to, že jejich chuť k jídlu bude tímto otupena a budou tím pádem jíst menší porce a nebudou se „přecpávat“. Je pravdou, že spolu smysly čich a chuť úzce souvisí, ale určitě tato dieta není prověřenou cestou k úspěchu a navíc je velmi nepraktická, dovedete si představit jíst na veřejnosti s kolíčkem na nose?

 

Cigaretová dieta

Tato dieta se poprvé objevila v 20. letech 20. století. Propagovala ji společnost vyrábějící cigarety, která vyzdvihovala, že tabák potlačuje chuť k jídlu a na plakátech vyzývala lidi, aby si raději dali cigaretu než sladkost. V té době ještě nebyly známy všechny devastující následky kouření, dnes už by snad ani nikoho nenapadlo takovou dietu zkoušet.

 

Biblická dieta

Tato dieta vám ve své extrémní formě dovoluje jíst jen jídla, která jsou zmíněna v Bibli, to znamená pouze zeleninu a ovoce, bylinky, semínka a luštěniny. Její příznivci ji drží obvykle 40 dní. Stejně se stravují i buddhističtí mniši, kteří mnoho let jedí jen zmíněné potraviny. Nedávné studie porovnávaly jejich zdravotní stav s běžným místním obyvatelstvem a nepotvrdilo se, že by dieta měla pozitivní účinky na zdraví.

 

Tasemnicová dieta

Někteří lidé jsou v touze po štíhlém těle schopni zajít opravdu daleko. Pokud se vám nechtělo cvičit a omezovat se v jídle v 20. letech 20. století v USA, byla tu ještě jedna možnost. Stačilo zajít do lékárny a tam vám prodali „zázračnou“ pilulku na hubnutí, která obsahovala živou tasemnici. Tehdy to byl velký byznys, řada lidí uvěřila, že bude jíst dál kolik chce a díky parazitovi v těle zůstanou štíhlí. Tato dieta je jednou z nejnebezpečnějších, je třeba mít na paměti, že tasemnice může dorůst v těle až do délky 9 metrů a způsobit řadu zdravotních potíží, například bolesti hlavy, problémy s viděním či epilepsii.