Promotion
Promotion
Promotion

Jak se dožít 100 let: Máme pro vás tipy přímo od lidí, kterým se to podařilo

Promotion
Promotion

Agnes Fenton se dožila neuvěřitelných 112 let

Američanka Agnes Fenton se dožila krásných 112 let, zemřela v roce 2017. Jaký je její recept na dlouhověkost? Zajisté potěší všechny milovníky alkoholu! Televizní stanici ABC News řekla, že svou dlouhověkost připisuje třem lahvím piva a sklence whiskey, toto množství pila prý denně po dobu 70 let. Dokonce tvrdila, že jí konzumaci piva doporučil lékař poté, co u ní byl zjištěn nezhoubný nádor. Američanka lékaře poslechla a poctivě pila pivo, whiskey na seznam denní „medicíny“ zařadila na základě vlastního uvážení. A není rozhodně jediným člověkem, který pití alkoholu vnímá jako klíč k dlouhověkosti. Ve studii vědců z univerzity v Kalifornii 16 % lidí, kteří se dožili sta let a více, uvedlo, že pití alkoholu je tajemstvím jejich dlouhověkosti. A možná se skutečně nemýlí, v roce 2017 byla publikována studie ve vědeckém časopise Journal of the American College of Cardiology, která naznačuje, že ti, kteří pravidelně pijí malé množství alkoholu, se dožívají déle než abstinenti. Vědci tehdy zkoumali více jak 300 000 osob a zjistili, že ti, kteří alkohol pijí s mírou, mají až o 30 % menší riziko úmrtí na kardiovaskulární choroby.

Gertrude Weaver radí, abyste žili život v míru

Je všeobecně známo, že stres je tichý zabiják, který nám ubírá roky života. Klidný život a harmonické vztahy jsou podle Američanky Gertrude Weaver receptem na dlouhověkost. Online magazínu Time se v roce 2014 svěřila se svou radou, jak zůstat dlouho naživu: „Chovejte se k lidem hezky, buďte k ostatním milí tak, jak chcete, aby oni byli milí na vás.“ Jako další faktory, vedoucí k tomu, že se dožila tak vysokého věku zmínila absenci chronických onemocnění, dostatek spánku a také to, že nepila a nekouřila.

Stařenka ilustrační foto
Info ikona

Jessie Gallan má pro vás poněkud kontroverzní radu

Jessie Gallan prozradila tajemství dlouhověkosti pro deník Daily Mail v roce 2015. Její rada je poněkud kontroverzní, ne každému se do toho asi bude chtít. Prohlásila tehdy:„Mým tajemstvím dlouhého života bylo vyhýbat se mužům. Přinášejí s sebou totiž víc potíží než užitku. Také jsem vždy dbala na to, abych měla hodně pohybu a každé ráno jsem jedla misku teplé kaše a nikdy jsem se nevdala.“Jessie Gallan zemřela téhož roku, co vyšel rozhovor pro britský deník, bylo jí krásných 109 let.

Doporučení Paula Marcuse každý uvítá

Američan Paul Marcus pro Denver Post prozradil, že je přesvědčený, že to, kolika let se dožijete, je dáno vaší genovou výbavou, proto byste se dle jeho slov neměli omezovat v jídle.„Musíte mít sakra štěstí, abyste se dožili sta let. Snažte se nejíst nic zdravého. Je to pravda. Já jím to, co chci. Tajemství dlouhověkosti je zmrzlina,“ prohlásil v roce 2016. Nutno dodat, že Paul Marcus se také hodně hýbal, protože jeho vášní byl tenis. Přestal až ve svých 88 letech, kdy spadl a zlomil si kyčel, což prý vnímal jako znamení, aby s hraním tenisu skončil. V roce 2015 mu bylo sto let, když si splnil narozeninový sen – vyjít si ještě jednou na procházku do Národního parku Skalnaté hory.


Zdroje: abc7ny.commind.uci.eduacc.orgtime.comdailymail.co.ukdenverpost.com

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět Ženy 8/2021
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion