Přejít k hlavnímu obsahu

Bolavá duše se projevuje pomocí nemocí: Žaludeční vředy, vysoký krevní tlak nebo revma

Info ikona
žena

Stres a psychická nepohoda trápí mnoho lidí a vyrovnat se s nimi není vždy jednoduché. Často je potřeba zásah odborníka, ale ne každý si takovou věci připustí. Když však není v pohodě mentální zdraví, často se může promítnout do fyzického zdraví a pěkně vás potrápit.

Takzvané psychosomatické nemoci, které vznikají za velkého přičinění mentálního zdraví, respektive mentální nepohody. Základ tvoří sedm nemocí, v medicíně se jim říká chicagská sedma. V první polovině 20. století na ně upozornil lékař Franz Alexander se svým týmem. Pracovali na univerzitě v Chicagu, odtud ten název. Jaké nemoci se na tento seznam řadí? Pozorujete na sobě některé z příznaků?

Hypertenze (vysoký krevní tlak)

Vysoký krevní tlak může signalizovat zablokované emoce. Takové, které nebyly prožité ani vyslovené. V těle se tak hromadí, vy je potlačujete, protože se momentálně nehodí projevovat hněv, naštvání, pláč nebo smutek a duše trpí. Často může jít o nenaplněnou potřebu energie. V drtivé většině případů se hypertenze neprojevuje specifickými příznaky. Může se objevit únava, poruchy spánku, dušnost při námaze, tlaky na hrudi, bušení srdce a podobně.

Info ikona
krevní tlak

Test odolnosti vůči stresu: Umíte řešit problémy? Zjistěte, jaká je vaše psychická odolnost

svetzeny.cz

Bronchiální astma

Rozvíjí se z těch nejsložitějších psychologických konfliktů a problémů. V jádru jde o strach, který vám brání se plně nadechnout, což může vyvolat pocit, že člověk nemůže vůbec dýchat. Nejčastěji to má hysterický podkres, kdy lidé nevědí, jak vyjádřit své emoce, což může vyvolat počátek tohoto onemocnění. Mezi příznaky se řadí kašel, sípání při dýchání, náhlé záchvaty dušnosti, otoky sliznic.

Hypertyreóza (zvýšená funkce štítné žlázy)

Ze štítné žlázy se při tomto onemocnění dostává více hormonů, než v danou chvíli potřebuje. Při tomto onemocnění se metabolismus zrychluje, mohou se měnit nálady, přichází nekontrolovatelné záchvaty hladu. Můžete se víc a víc pocit, mění se pevnost nehtů, mohou padat vlasy. Někdy, zejména u starších lidí, může dojít k arytmii.

Atopický ekzém

Jde o onemocnění, které je mnohdy celoživotní a střídají se u něj klidová období a vzplanutí, kdy se ekzém vyskytuje silně. Může mít celou řadu příčin, ty psychické mohou znamenat nadmíru stresu, pochyby o vlastních rozhodnutích, nízké sebevědomí, strach z odmítnutí a podobně. Projevují se například svěděním a otoky, zánětlivými pupínky a puchýřky, pokožka je velmi suchá a celkově svědí a další.

Jaké nemoci vám hrozí dle numerologie: Číslo 1 je náchylnější k nemocem srdce, číslo 7 má křehkou psychiku

svetzeny.cz

Žaludeční vředy

Bolestivé onemocnění, které může pramenit z touhy vše zvládnout, být nezávislý a přesto ve skrytu duše zoufale toužit po péči a pomoci druhých. Uvnitř můžete bojovat se záští, agresí nebo vztekem. Nejtypičtějším příznakem je bolest. A to před jídlem, po jídle, v oblasti mezi hrudníkem a břichem. Objevuje se pálení žáhy nebo překyselení a podobně. 

Revmatoidní artritida

Toto onemocnění se může objevit u lidí, kteří vnímají jako svou hlavní povinnost pomáhat druhým za každých okolností, i když to není zrovna žádoucí. Neumíte se bránit touze pomáhat, i když to druzí nepřijímají s povděkem. Projevuje se omezenou možností vykonávat každodenní aktivity ve stejném měřítku jako doposud, omezení hybnosti v jednotlivých kloubech, bolesti a podobně.

Ulcerózní kolitida

Jde o střevní zánět, který postihuje sliznici tlustého střeva a jeho rozsah může být různý od problémů s konečníkem přes problémy s celým tračníkem. Dlouhodobý stres v kombinaci se špatným životním stylem umí tělo potrápit. Mezi příznaky se řadí průjem s přítomností krve i hlenu, bolesti břicha, křeče, intenzivní nutkání stolice, úbytek na váze, ztráta chuti k jídlu a další.

Zdroj článku