Přejít k hlavnímu obsahu

10 znamení, kterými dává tělo najevo, že jíte přiliš mnoho cukru: Rozpoznejte je a zasáhněte, dokud je čas!

Pokud máte tyto příznaky, zkuste změnit skladbu jídelníčku a omezit cukr. Ten často může být původcem zdánlivě neškodných problémů, které byste neměli ignorovat.

1. Neustálý hlad 

Saháte pro jídlo do ledničky každých pět minut a stejně jste stále hladoví? Když jíte neustále potraviny obsahující cukr, projeví se to jeho vysokou hladinou v krvi, takže po nich máte ještě větší hlad než předtím a vaše tělo stále volá po jídle.

2. Trvalá únava

S vysokou hladinou cukru v krvi se vám sice dočasně zvýší hladina energie, pak ale prudce klesá. A právě tyto prudké výkyvy hladin cukru v krvi jsou důvodem, proč jste neustále unavení a vyčerpaní. Místo sladkého koláče si tak ke svačině dejte raději ořechy.

Mohlo by se vám líbit

Dieta podle Beyoncé

Ačkoli to může být šok, Beyoncé je skutečně pouhý smrtelník, a proto musí dělat věci, jako je dýchat vzduch a jíst jídlo, aby zůstala naživu. Není pochyb o tom, že to, co jí, je také velmi důležité, jelikož má program ve dne v noci.
svetzeny.cz

3. Potíže s koncentrací

S únavou se pojí i špatné soustředění. Pokud se vám často zdá, že se nemůžete rozhodnout, že nemůžete snad ani myslet, cítíte se zpomalení, může to být způsobeno vysokou hladinou cukru v krvi. 

4. Časté močení 

Pokud je hladina cukru v krvi příliš vysoká, ledviny nemohou správně absorbovat tekutiny. Při filtraci krve ledvinami dochází k tomu, že část přebytečné glukózy se dostává do moči, tělo se snaží hladinu cukru v krvi vyrovnat vodou, aby koncentrovanější moč zředilo. Tím vytváří více moči, než je potřeba, a to vede k častějším návštěvám toalety.

Mohlo by se vám líbit

Váš úspěch v hubnutí závisí na tom, jaký metabolický typ člověka jste: Zjistěte, zda jste ektomorf, mezomorf nebo endomorf

Důležité je cítit se ve svém těle dobře. Pokud máte pár kilo navíc, může to mít vliv na vaše zdraví i sebevědomí. Víme, jak vyhrát nad svou váhou!
svetzeny.cz

5. Máte velkou žízeň

Máte neustále žízeň a sucho v ústech? To bývá společně s dalšími příznaky počátek začínající cukrovky. Chcete-li uhasit žízeň, rozhodně pijte nápoje bez cukru.

6. Infekce

Infekce močových cest a kvasinkové infekce vás mohou často zaskočit, pokud jíte hodně průmyslově zpracovaných potravin s obsahem cukru, a to zejména u žen. Cukr totiž vytváří příznivé prostředí pro množení bakterií.

7. Rozmazané vidění

Vysoká glykemie (obsah cukru v krvi) může způsobit vyboulení oční čočky a oči mají často problém zaostřit na objekty kolem sebe.

Mohlo by se vám líbit

Vědci zjistili, co způsobuje předčasné stárnutí

Elixír života, vitaminy a spoustu procedur, které by měly údajně prodloužit náš život. Vědci zjistili, že se jedná o obyčejné věci, které urychlují naše stárnutí. Když se jim vyhnete nebo eliminujete, budete se divit, jak budete fit. Které to jsou?
svetzeny.cz

8. Hubnete

I když to může znít nelogicky, tak vysoká glukóza v krvi vede ke krátkodobému úbytku hmotnosti. Jíst spoustu cukru a hubnout? To zní jako sen, že? Ale pozor! Tohle je nouzová funkce těla, které není schopné získat energii z glukózy, a bere ji ze svalů a tuků, čímž dochází k hubnutí. To ukazuje na vážné zdravotní problémy, jedním z nich může být právě cukrovka.

9. Podrážděnost

Výzkum ukázal, že lidé s vysokou hladinou cukru v krvi jsou úzkostnější, podrážděnější a častěji trpí depresemi. Pokud mozek náhle nedostane vyváženou zásobu glukózy, nálada klesá k bodu mrazu.

10. Špatně se hojící rány

Trvá dlouho, než se vám zahojí malé odřeniny nebo malé řezné rány? Viníkem opět může být cukr nebo dokonce začínající cukrovka, která tento proces zpomaluje.