5 tučných potravin, díky kterým zhubnete!

Připadá vám jako nesmysl jíst více tuků, abyste zhubla? Důležité je ale rozlišovat, které tuky jíme. Transmastné kyseliny, které jsou obsaženy například v trvanlivém pečivu, cukrovinkách či nekvalitní čokoládě, jsou pro tělo velmi škodlivé. Vznikají při průmyslovém zpracování rostlinných tuků, a kvůli nim pak tloustnete.

Naopak zdravé tuky, neboli nenasycelé, tělo potřebuje. Mohou omezit přehnanou chuť k jídlu,  prospívají srdci a cévám a podporují správný chod metabolismu. Kterým potravinám byste se tedy neměla vyhýbat?

Hovězí maso z trávou krmeného skotu

Sice je o něco dražší, ale v kvalitním bio obchodě ho určitě seženete. A investice se vám určitě vyplatí. Podle studie publikované v časopise Nutrition Journal hovězí maso ze skotu, který byl krmen převážně trávou, má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které omezují riziko srdečních chorob. Navíc je i dietnější a méně kalorické než běžné maso.

friendly-fats-01

Olivový olej

Olivový olej je bohatý na polyfenoly, které jsou protirakovinotvorné, a mononenasycených kyselin, které prospívají srdci. Pokud jde o jeho účinky na vaši šíhlou linii, tak ty rozhodně nejsou zanedbatelné. Podle nedávné studie olivový olej způsobuje vyšší hladinu hormonu adiponektinu, který rozkládá tuky v těle, a vy tak hubnete.

oliveoil2

Kokos

Kokos obsahuje kyselinu laurovou, což je unikátní lipid, který bojuje proti bakteriím a reguluje hladinu cholesterolu v krvi. A pomůže vám zhubnout. Vědci podnikli zajímavý výzkum, kdy polovině účastníkům, kteří se snažili zhudnout, denně podávali dvě lžíce kokosového oleje, a polovině byl podáván sojový olej. Přestože zhubly obě skupiny, tak ta, která konzumovala kokosový olej, zhubla v pase o mnoho centimetrů víc.

stazeny_soubor

Hořká čokoláda

Dobrá zpráva pro mlsné jazýčky. Čokolády se nemusíte úplně vzdát! Prospěšná je sice jen ta s vysokým obsahem kakaa, která snižuje riziko srdečního onemocnění a rakovinového bujení. Podle nedávné studie s ní ale nemusíte čekat až do dezertu! Pokud si dáte kousek hořké čokolády dvě hodiny před jídlem, tak prý pak sníte dokonce o 17 % méně kalorií. Čisté kakaové máslo je totiž hůř stravitelné, a vy tak nemá okamžitě hlad. 

uptown-darkchocolate

Mandle

Četné studie dokázaly, že mandle vám pomohou zhubnout, i přes jejich vysoký obsah tuku. Mandle totiž obsahují látky, které omezují množství tuků vstřebávaných do organismu, tudíž některé  z nich projdou tělem nestrávené. Zkuste si hrst mandlí přisypat do jogurtu nebo je zkonzumovat jako zdravou svačinku!

stazeny_soubor_1

Tip!

Pokud byste chtěla proti tukům, které se ošklivě houpou na vašem těle, nekompromisně zakročit, přijďtě si v úterý 13. května od 10:00 do 16:00 zdarma zacvičit do premium clubu Holmes Place v obchodním centru Nový Smíchov.  Stačí, když při vstupu na recepci řeknete heslo BC Bonacure. Od 18 hodin se vám navíc budou věnovat profesionální kadeřníci z Toni&Guy, kteří vám poradí, jak se o své vlasy starat během a po tréninku! 

@svetzeny