Léto se blíží! Víte, jak zatočit s celulitidou?

Hrbolky a důlky na vnější straně stehen, bocích či břiše jsou důsledkem hromadění tukových buněk v pojivové tkáni pod kůží. Souvisí se špatným prokrvením lymfatického systému, ale i s produkcí pohlavních hormonů. Na vzniku a rozsahu celulitidy se podepisují jednak geny, ale i to, jak žijete.

Klíčem k úspěchu je dlouhodobá změna životního stylu v kombinaci s péčí o pokožku. 

CO TEDY FUNGUJE?

1. Upravte jídelníček

Omezte jednoduché cukry, tučná jídla, ale i sůl, která zadržuje v těle vodu. Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin a dalších látek, jež podporují tvorbu kolagenu a zpevnění buněk (zelenina, ovoce, ryby, ořechy, tvaroh, vejce). Pijte hodně vody, denně alespoň 2 l. Dopřát si můžete i bylinkové čaje podporující lymfatický systém.

2. Pravidelně sportujte

Věnujte se aerobním aktivitám, jež spálí tuky a rozproudí krev a lymfu.

Depositphotos_20191135_s

3. Pečujte o pokožku

Krémy a přípravky proti celulitidě fungují v kombinaci s ostatními kroky. Občas si dopřejte i lymfatické drenáže, vakuové masáže, baňkování či jiné procedury zaměřené na odbourání tuku a rozproudění lymfy.

NÁŠ TIP: MULTIAKTIVNÍ REMODELUJÍCÍ NÁPLASTI

Kosmetické náplasti s drenážním, zeštíhlujícím a remodelujícím účinkem, který zaručuje dlouhodobé působení až 24 hodin. Vhodné pro všechny typy celulitidy.naplasti

CENA: 28ks náplastí - 1295 Kč

KDE TO SEŽENU? V Miracle Esthetic Clinic and Spa (www.miracleclinic.cz).

@svetzeny