Naučte se správně zamaskovat kruhy pod očima! Triky, jak na to!

Při pohledu do zrcadla vypadáme často jako panda. Bledý obličej se silně tmavými kruhy kolem očí. Plátky okurky sice na chvíli fungují, ale nemůžete je mít na očích věčně. Naučte se triky, jak tmavé kruhy a otoky zamaskovat! Budete potřebovat jen hydratační péči, dobrý korektor a krycí make-up.

Hydratace a péče

„Pokožka kolem očí je velmi citlivá, proto jí věnujte speciální péči. Základem je kvalitní oční krém nebo gel, který hydratuje citlivé oční okolí a pomáhá potlačit otoky a kruhy,“ říká vizážistka Jarmila Zedníková.

Vyzkoušejte třeba oční gel Eye Gold Gel na unavené oči od Dermacol (169 Kč). Nanést ho můžete kdykoli během dne i přes make-up. Otoků a kruhů pod očima vás také zbaví oční krém All About Eyes od Clinique (820 Kč).

4316_Eye_Gold_Gel_komp_8595003917605         Kruhy_2

Správný korektor

Na podkladovou bázi poté naneste korektor. Neměl by však být úplně světlý, protože by na kůži mohl zešednout, a kruhy pod očima vám tak ještě více zvýraznit. Vyzkoušejte oblíbený Garnier Skin Roll-on (kolem 200 Kč), který spojuje péči s aktivními přírodními výtažky, nebo tekutý korektor Affinitone od Maybelline (119 Kč). Ten můžete použít i na zakrytí drobných nedokonalostí pleti. Novinkou je pak hydratační korektor CC Eye Cream od Bourjois se silikonovým aplikátorem (210 Kč).

roll_on                   affinitone-korektor-3-lowres            123_perfect_cc_eye_cream

Tip!

Pokud máte výrazné otoky, tak korektor nikdy nenanášejte přímo na ně, ale jemným vklepáváním konečků prstů ho aplikujte na místo, kam vrhá tmavý stín.

Krycí make-up

Po použití korektoru naneste na obličej make-up, abyste sjednotila všechny odstíny. Dva v jednom je dlouhotrvající make-up s výtažky z kaviáru Caviar Long Stay Make-up & Corrector od Dermacol (349 Kč). V horní části najdete zdokonalující korektor, v dolní pak make-up se šikovným aplikátorem. Vyzkoušet můžete i novinku od L’Oréal – unikátní make-up Eau de Teint (299 Kč). Jeho ultralehké složení vám zajistí moderní ‚nude look‘ a pleť bude vypadat přirozeně a sjednoceně.

1248_Caviar_Make_Up_1_85950849                  nudemagique-eau-de-teint-vyrobek_copy

@svetzeny