5 největších chyb při líčení

1. Nepřirozené obočí

Velkou vadou na kráse je příliš vytrhané obočí. Často se také podceňuje jeho barva. Ta by se měla výrazně lišit od barvy vlasů. Pokud jste tmavovláska odbarvená na blond a máte přirozené tmavé obočí, pak těžko docílíte přirozeného vzhledu.

Rada: Obočí upravte a zvýrazňujte speciálními stíny na obočí nebo používejte klasické oční stíny odpovídajícího odstínu. Naneste je kartáčkem a zafixujte lakem na vlasy.

2. Absence řasenky

Spousta žen nepoužívá řasenku jen proto, že se pak těžko odličuje anebo že mají příliš krátké řasy. A tak raději zvýraznění oka dohánějí nepřirozenými stíny. Přitom řasy jsou jednou z dominant očního make-upu.

Rada: Máte-li krátké řasy, najděte si řasenku, která má menší aplikační spirálu, a odličovač s lepšími čistícími účinky. Jen je třeba lépe hledat.

3. Ostré stíny

Nejtěžším prohřeškem proti dobrému vkusu jsou příliš intenzivní barvy a špatně rozetřené barvy. Extravagantní odstíny se hodí na večírek, ale při denním líčení držte fantazii trochu na uzdě. Důležité je pořídit si kvalitní štětec a dobře roztírat pěkně doztracena.

Rada: Držte se škály neutrálních béžových, šedých nebo hnědých odstínů. Úměrně s věkem byste měla ubírat na intenzitě a perleti.

Depositphotos_11869660_m

4. Rozjasňovač přes pudr

Rozjasňující tyčinka je skvělý sluha pro zamaskování kruhů pod očima, hlubokých vrásek a dalších drobných nedostatků. Ale některé ženy ji používají ve špatném pořadí.

Rada: Pokud používáte jen pudr, aplikujte nejprve rozjasňovač. V případě, že používáte make-up nebo kompaktní pudr, rozjasňovač naneste až na make-up a teprve pak vše zafixujte pufrem.

5. Výrazná kontura

Rtěnka světlejší než kontura působí nepřirozeně a lacině. A pokud nášíte rtěnku jen na spodní ret a pak ji obtisknete, nikdy nedosáhnete precizního výsledku.

Rada: Konturovací tužkou v barvě rtěnky pečlivě obtáhněte tvar rtů, případně jejich tvar upravte. Rtěnku nanášejte ideálně štětečkem.

Depositphotos_13686921_s

@svetzeny