Chraňte se před sluncem! Nejlepší opalovací přípravky na léto

Docílit krásně bronzového opálení, aniž byste si spálila ramena a zařídila si pár nepěkných vrásek v obličeji, vyžaduje vaši důkladnou péči. Zvláštní pozornost věnujte kůži okolo plavek, dekoltu, obličeji, ušním boltcům, ale třeba i nártům. Tato místa se spalují nesnadněji. S pomocí správných přípravků se ale nemusíte na pláži mazat každých deset minut a bát se vlézt do vody, aby se vám krém nesmyl. 

Na obličej

Obličej chraňte nejméně faktorem 30. Pleť je na sluníčko velmi citlivá a častým opalováním si zaděláváte na hluboké vrásky. Vyzkoušejte voděodolný pleťový krém na opalování s ochranným faktorem 30 od Dermacol, který je chytře spojený i s balzámem na rty. Poskytuje tak účinnou ochranu pleti i rtům a komplex UVA a UVB filtrů spolu s vitaminem E zabraňuje poškození pokožky vlivem UV záření a zamezuje předčasnému stárnutí. D-panthenol a Allantoin pak zklidňují pokožku, zabraňují jejímu podráždění a podporují regeneraci. Cena od 169 Kč.

Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_13.05.28

Na tělo

Pravidla opalování nejspíš máte v malíčku, ale není od věci si je zopakovat. První dny na sluníčku se vždy mažte tím nejvyšším faktorem, než si na slunění pokožka zvykne. Faktor poté postupně snižujte, ale citlivá místa chraňte vždy více. Přípravků na opalování je celá řada a je jen va vás, co vám bude nejvíce vyhovovat. Krém, olej nebo třeba neviditelný sprej?

Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_13.23.50

Mléko na opalování ve spreji Trioderm SPF 20 minimalizuje riziko podráždění a vzniku sluneční alergie. UVA/UVB pokožku chrání před spálením a kožní buňky před stárnutím. Neobsahuje žádná barvina, a proto je vhodný i pro děti a citlivou pokožku! Cena od 280 Kč.

Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_13.52.30

Neviditelný sprej Hydra Mist od Vichy si zamilujete. Díky patentovanému filtračnímu systému Mexoryl® XL je pokožka vysoce chráněná proti všem typům UV záření. Termální voda z Vichy a glycerin pak zajišťují dokonalou hydrataci pokožky, který je svěží, rozzářená a jednotně opálená. Sprej je hypoalergenní, voděodolný a vhodný i pro děti a citlivou kůži. Cena od 625 Kč.

Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_13.40.31

Inovativní ochranný olej Sun Soul SPF 4 body oil od Comfort Zone s omlazujícím efektem a UVA/UVB filtry zanechává pokožku vyživenou a elastickou. Obsahuje arganový a jojobový olejem, derivát tyrosinu a vitamínem E, který vám zajistí intenzivní a rovnoměrné opálení. Příjemně se aplikuje a díky své nemastné textuře se okamžitě vstřebává. Cena za 100 ml od 1050 Kč.


Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_13.15.16

Suchý olej Piz Buin Bronze s vitaminem E pokožku chrání kůži před stárnutím, urychluje přirozené opalování a pokožce dodává potřebnou hydrataci. Neobsahuje ochranný faktor, ale nanáší se po použití opalovacího přípravku, aby opálení urychlil. Cena od 370 Kč.

Po opalování

Péče po opalování je velmi důležitá. Lehce podrážděná a napnutá pokožka se zklidní, zchladí a zregeneruje. Po slunění se důkladně osprchujte a kůži ošetřete třeba tělovým gelem Altermed Panthenol, který zpevní a vyhladí namáhanou pokožku a poskytne jí až 24hodinovou hydrataci. Pokud jste to s opalováním přece jen trochu přehnala, okamžitou úlevu vám zajistí i hojivý gel Flamigel, který účinkuje i jako první pomoc do kabelky při drobném poranění a říznutí.

Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_14.06.39 Snimek_obrazovky_2014-07-02_v_14.07.07

@svetzeny