Bez chloupků navždy? Proměňte svůj sen v realitu díky laserové epilaci!

Na laserové ošetření do kliniky Mediestetik v centru Prahy jsem šla s lehkým neklidem. Bude to bolet? Jak dlouho to potrvá? A opravdu mi už žádné chloupky neporostou? Zároveň jsem se ale nemohla dočkat. Představa „holicí“ svobody na mě působila skoro omamně. Profesionální přístup a příjemné prostředí navíc můj strach uklidnily a já se odvážila pod laser jít.

Mučení? Ani náhodou!

S doktorkou Magdou Neparidze, která má dlouholetou praxi jako dermatoložka, jsme se domluvily na epilaci lýtek. Na citlivější partie jsem si zatím netroufla. Nasadila mi ochranné červené brýle a upozornila, že ze začátku může ošetření lehce štípat. Jistě. V duchu jsem se raději připravila na minuty mučení a ukrutné bolesti, ale realita mě mile překvapila. Občasné štípnutí jsem po chvíli přestala vnímat a nadšeně pozorovala, jak moje pár dnů neoholené nohy stávají i bez žiletky krásně hladké.

Jak to funguje?

Epilace laserem je velmi jednoduchá, rychlá a hlavně trvalá, pokud na ni používá správný přístroj. Klinika Mediestetik je jedním z mála pracovišť v Praze, kde je při epilaci používán laser Candela GentleLase. Ten je opravdu unikátní, protože se jedná o jeden ze tří epilačních laserů na světě, který má schválení od FDA (americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, ale i kosmetických přípravků a lékařských přístrojů) na permanentní redukci chloupků. Efekt epilace je tedy, na rozdíl od necertifikovaných systémů, opravdu zaručený a k dosažení výsledku epilace stačí i menší počet návštěv. Obecně se doporučují 3 - 4 opakování.

Navždy bez chloupků třeba za 2 minuty

Doba ošetření závisí na epilované partii. Horní ret je hotový třeba za dvě minuty, třísla asi za deset a nohy trvají asi půl hodiny. Doktorka dokáže přes silnou lupu přesně lokalizovat jednodlivý chloupek a laserovým paprskem jeho vlasovou cibulku vypálit. Tím se ložistko růstu navždy odstraní. Zároveň s ním se však uvolňuje i chladivá látka kryogen, takže je proces skoro necítíte. Během jednoho ošetření je zničeno až 80 % chloupků, avšak vlasové cibulky jsou zničeny jen u těch, které jsou ve stádiu růstu. Proto je nutné ošetření po 6-8 týdnech zopakovat, aby žádný chloupek neměl šanci.

Muži se epilují také!

Po ošetření mi doktorka Neparidze nohy natřela pro zklidnění panthenolem a já byla zvědavá, zda na epilaci chodí i muži. „Mužskou klientelu máme velice často. Hodně chodí plavci a jiní sportovci, ale i muži, kteří nejsou spokojeni například s tvarech svých vousů. Často také provádíme epilaci zad, hrudníku, ale i hlavy. Tu volí muži se značně vypadanými vlasy, kteří chtějí shodit i zbytek,“ prozradila doktorka.

Stále váháte, jestli do laserové epilace jít? Tak neváhejte dlouho. V Mediestetik mají teď na všechny partie velké slevy, tak nepropásněte příležitost! Více na www.mediest.cz.

@svetzeny