I na dovolené můžete snadno zhubnout. Přečtěte si jak!

Studie publikovaná v časopise Refinary29 uvádí, že letní hodování může paradoxně vaší dietě pomoci a být velice zdravé. Samozřejmě pokud nejedete ochutnávat zmrzliny do Itálie či fish&chips do Anglie.

Domácí rutina

Je to vlastně jednoduché. Doma máte naučený svůj stravovací režim i se svými menšími hříchy. Ráno se v lepším případě stihnete nasnídat, v horším něco zhltnete po cestě, práci začnete velkou kávou se smetanou a cukrem, k obědu si občas dáte něco zdravého (aby se neřeklo), ale po něm vás začně honit mlsná. Kousek čokolády nebo koláče přece nikoho nezabije...Večeře s rodinou pak plynule přechází do hodování u televize, kde pytlíky s chipsy nějak záhadně mizí.

Pestrost a plánování

Na dovolené ale se veškerý váš rutinní režim boří. O jídle musíte více přemýšet a pokud máte hlad, tak si obživu i někde obstarat, a ne jen otevřít lednici. Více tedy posloucháte svoje tělo a jídlo plánujete. Ne všechny potraviny jsou také na místě k dostání, takže vás to nutí experimentovat, zkoušet něco nového a celkově jíst s větší rozvahou a rozmanitěji.

Chození křížem krážem

Nezapomínejte, že se na dovolené také o dost víc hýbete! Plavání v moři, túra po horách, procházka evropským městem či tancování na večírku se rozhodně počítá a vašemu tělu velice prospívá. S klidným srdcem pak můžete ochutávat místní speciality a dát si i koktejl při západu slunce.

@svetzeny