Přejít k hlavnímu obsahu

Stojí za zhlédnutí: Tyto filmy byly nominovány na Zlaté glóby

Info ikona
Zlaté Glóby

Zlatý glóbus je prestižní filmová cena, kterou každý rok uděluje Asociace zahraničních novinářů. Udělování cen má dlouhou tradici, první Zlaté glóby se datují do roku 1944. Zlaté glóby předcházejí udělování Oscarů. Přinášíme vám tipy na zajímavé filmy, které byly na tuto prestižní cenu nominovány.

Film Nadějná mladá žena

Tento snímek získal pozoruhodné čtyři nominace na Zlaté glóby. Scénář napsala a zároveň film režírovala herečka Emerald Fennel, kterou můžete znát například z životopisného dramatu Dánská dívka. Pokud se jí podaří nominace proměnit v ceny, bude to pro ni neuvěřitelný úspěch. Film vypráví příběh mladé ženy jménem Cassie, která zanechala studia medicíny a momentálně bydlí v Ohiu u rodičů. V hlavní roli se představí herečka Carey Mulligan, kterou si určitě pamatujete jako povrchní Daisy z filmu Velký Gatsby. Přes den sice Cassie zažívá ubíjející rutinu, ale každý večer má zvláštní zábavu. Chodí do klubů, kde předstírá opilost a pokud toho některý z přítomných mužů zneužije, udělí mu životní lekci. Proč to ale dělá a jak to souvisí s tím, proč zanechala sudia? To už vám prozrazovat nebudeme, podívejte se na film.

 

Film Palm Springs

Nominována byla rovněž ztřeštěná romantická komedie Palm Springs. V hlavních rolích se představí Andy Samberg, který je již zkušeným komediálním hercem a Cristin Milioti, jenž se proslavila zejména divadelními rolemi na Broadwayi, také jste ji mohli vidět ve filmu Vlk z Wallstreet. Jak už název napovídá, celý děj se odehrává v kalifornském městě Palm Springs, které je známé jako oblíbené místo k odpočinku hollywoodských hvězd. Zde se koná velkolepá svatba, které se účastní i sympatický Nyles se svou přítelkyní. Narozdíl od ní se Nyles vůbec nebaví a stejně to má i sestra budoucí nevěsty Sarah. Během obřadu se tito dva sblíží, ale následně se něco pokazí a oba uvíznou v časové smyčce a jsou odsouzeni prožívat svatební den stále dokola...

 

Film Duše

Pokud jste dle názvu čekali drama či thriller, zklameme vás, jedná se totiž o rodinný animovaný film z dílny Pixar. Hlavní postavou je středoškolský učitel Joe Gardner. Ten si ještě k učitelskému platu přivydělává jako hudebník v newyorské kapele a jeho životním snem je stát se jazzovým klavíristou. Proti tomu je však jeho maminka Libba, která se bojí, že dopadne stejně jako jeho otec, který se živil jako hudebník na volné noze. Joe se však svého snu nevzdává a zúčastní se konkurzu do jazzové kapely, kde udělá na ostatní členy sboru velký dojem a získá novou práci. Vlivem okolností se však nečekaně ještě před nástupem dostane na zvláštní místo, kde se budoucí duše připravují na pozemský život. Zde má příležitost s dušemi komunikovat a poznat je. Duše zde získávají své dobré vlastnosti i zlozvyky. Podmínkou odcestování z tohoto místa je, že duše v sobě objeví tzv. jiskru, která je kvalifikuje pro přežití v těle člověka. Tomu se však brání duše číslo 22, kterou život na planetě Zemi ani trochu neláká. Joe se rozhodne nadchnout ji, ale záhy zjišťuje, že to nebude nic lehkého. Jestli se mu to podaří a jak vlastně celý film dopadne, to neprozradíme, ale rozhodně lze film doporučit.

Karlík a továrna na čokoládu: Jak se z životní tragédie autora zrodil knižní bestseller. Příběh, na který nezapomenete

svetzeny.cz

Skutečný příběh luxusní společnice (1.díl): Proč je lepší využít služeb společnice, než věnovat čas milence?

svetzeny.cz

Nerozlučné slavné páry - jejich recept na šťastný vztah

svetzeny.cz