Přejít k hlavnímu obsahu

Kam za šnorchlováním v Řecku?

Info ikona
Pixabay

Člověk k potápění nepotřebuje mnoho. Skalnaté pobřeží a čistá voda je základním předpokladem k tomu, aby si podmořskou hladinu pořádně užil. Řecko ji se svými téměř 14 tisíci kilometry pobřeží rozhodně splňuje.

Pokud si toužíte dovolenou v Řecku zpestřit nevšedním zážitkem, měli byste šnorchlování vyzkoušet. Potápění se šnorchlem není na žádném z ostrovů Řecku nijak regulováno, takže máte ve výběru ideální destinace velkou svobodu. My doporučujeme těchto 5 ostrovů.

Kréta

Při návštěvě Kréty na objevování podmořského světa určitě nezapomeňte. Velmi oblíbený je záliv Mirabelo, kterému se přezdívá “záliv bohatých”. Za nejlepší ostrovní místo na šnorchlování je zde považovaná pláž Skinaria u vesnice Lefkogia. A na co se z místní fauny těšit? Na chobotnice, murény a velké množství různých druhů ryb. Kréta je pro potápění ostrovem zaslíbeným.

Lefkada

Na malé rybky i celá hejna narazíte na oblázkové pláži Agiofylli v jižní části ostrova, kde je voda opravdu krásně průzračná. Za dalším dobrodružství se odtud můžete vydat i na nedalekou pláž Amouso obklopenou skalisky a dvěma tavernami, které mají v oblibě hlavně místní. Dovolená na Lefkadě nahrává i jinému vodnímu sportu, a tím je kite surfing.

Info ikona
Pixabay

Kefalonie

Na špičku v doporučených plážích vhodných k objevování mořské fauny a flóry jednoznačně patří pláž Foki v severní části ostrova Kefalonie. V zátoce se ukrývají pestrobarevné rybky, mořští ježci, hvězdice i krabi. Na své si přijdete také na oblázkové pláži Lagadakia.

Zakynthos

Skalnaté útesy na ostrově Zakynthos jsou příležitostí k prozkoumávání značného množství mořských jeskyní. Další zastávkou při vašem objevování by rozhodně mělo být i okolí obce Laganas na jižním pobřeží. K vyhlášeným dále patří i pláž Gerakas, nejen pro dobré viditelné podmínky pod vodou, ale zejména kvůli výskytu karet obrovských, které se zde od května do října líhnou.

Info ikona
Pixabay

Rhodos

K nejhezčím plážím na celém Rhodosu patří Ladiko a Anthony Quinn a není překvapením, že přesně tyto dvě lákají k návštěvě nejen ty, kteří touží po sluníčku, odpočinku a opalování, ale i nadšence do potápění. Členité dno je zde domovem mnoha živočichů. Na podmořskou podívanou budete vzpomínat i tehdy, pokud se vydáte na pláž Stegna ke stejnojmennému a klidnému letovisku.

Praktická informace nakonec: Přečtěte si, jak je to s cestováním s domácími mazlíčky.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.