Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: "Vydrž, prďka vydrž!!" Jak dobře znáte hlášky z oblíbených českých filmů? Otestujte se

Pokud jste fanouškem české kinematografie a rádi si připomínáte kultovní momenty z oblíbených filmů, tento kvíz je přesně pro vás. Připravte se na různorodé otázky a citace z nejoblíbenějších českých filmů a otestujte své znalosti. Buďte připraveni na překvapení, protože některé citace mohou být nečekaně obtížné! Dokážete projít naším testem bez chyby?

České filmy mají dlouhou tradici a jsou významnou součástí české kultury. V minulosti se české filmy vyznačovaly výraznou poetikou a autorským rukopisem, který je charakteristický pro tzv. českou novou vlnu. Mezi nejvýznamnější režiséry této éry patří například Miloš Forman, Jiří Menzel či Věra Chytilová.

V současnosti se česká kinematografie zaměřuje především na komedie a populární žánry, a to jak ve filmových sálech, tak i na online platformách. Mezi nejúspěšnější filmy poslední doby patří například Tři bratři, Babí léto, nebo Šarlatán.

České filmy se také úspěšně prezentují na mezinárodních filmových festivalech a získávají ocenění. Mezi největší úspěchy patří například filmová cena Oscar, kterého získaly filmy Ostře sledované vlaky a Kolja. Celkově lze říci, že česká kinematografie je stále živá a nabízí pestrou škálu filmů různých žánrů a stylů, které oslovují různé generace. 

Jak dobře znáte hlášky z oblíbených českých filmů? Otestujte se

Mohlo by se vám líbit

Mladší dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta roste do krásy a vystupuje tak ze stínu starší sestry Shiloh

Celebrity
svetzeny.cz

Legendární české filmy

Existuje mnoho populárních českých filmů, ale několik z nich je obecně považováno za klasiku a staly se kultovními snímky. Níže uvádím několik příkladů:

  • Cesta z města (dir. Zdeněk Podskalský, 1960)
  • Limonádový Joe aneb Koňská opera (dir. Oldřich Lipský, 1964)
  • Ostře sledované vlaky (dir. Jiří Menzel, 1966)
  • Hoří, má panenko (dir. Miloš Forman, 1967)
  • Kolja (dir. Jan Svěrák, 1996)
  • Pelíšky (dir. Jan Hřebejk, 1999)
  • Musíme si pomáhat (dir. Jan Hřebejk, 2000)
  • Horem pádem (dir. Jan Hřebejk, 2019)

Tyto filmy jsou známé pro svou vynikající režii, herecké výkony, příběhy a atmosféru, a jsou uznávány jak v České republice, tak i v zahraničí.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon