Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte nejznámější vánoční pohádky pouze podle fotografie? Otestujte svoje znalosti

Info ikona
Pohádkový kvíz

K Vánocům neodmyslitelně patří sledování pohádek. Televizní kanály každoročně vysílají ty nejznámější a nejoblíbenější, které milují jak děti, tak dospělí. Otestujte, jak dobře známé vánoční pohádky znáte a zda jste schopni je poznat pouze podle fotografie.

Vánoce, svátky klidu a míru

Vánoce jsou téměř za rohem. Ve vitrínách všech obchodů vidíme vánoční dekorace, každá ulice září vánočními světýlky a co nevidět budou náměstí měst zaplněna adventními trhy. Ačkoliv se říká, že jsou Vánoce svátky klidu a míru, ne vždy tomu tak je. Před svátky se všichni honíme, abychom stihli vše, co je potřeba – uklidit, nakoupit a zabalit dárky, napéct cukroví a podobně. Na klid tedy moc času nezbývá. Ale přeci jen přijde – po štědrovečerní večeři, kdy se všichni spokojeně usadí na sedačku k televizi a celá rodina sleduje vánoční pohádky. To je teprve ta pravá definice klidu a pohody.

Kvíz: Poznáte největší světové umělce? Otestujte své znalosti. Testem projdou jen opravdoví znalci

svetzeny.cz

Vánoční pohádky

Jak již bylo zmíněno, pohádky k Vánocům zkrátka neodmyslitelně patří. O letošních svátcích si jich, stejně jako každý rok, užijeme do syta. Za posledních pár let se stalo tradicí, že má každý Štědrý večer premiéru nějaká nová pohádka. Co si ale budeme povídat – starou dobrou klasiku jen těžko něco překoná.

Za jednu z největších klasik musíme považovat pohádku Tři oříšky pro Popelku s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích. Tento legendární snímek, ve kterém zní píseň „Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?” v podání Karla Gotta je pohádkou, kterou milujeme snad všichni. Představitelce Popelky tehdy bylo pouhých 19 let a místo Libušky Šafránkové ji měla původně ztvárnit Jana Preissová. Ta ale byla v době natáčení těhotná, a tak režisér Václav Vorlíček obsadil Šafránkovou, která roli ztvárnila perfektně.

Mezi o něco mladší pohádkové klasiky patří třeba i film Anděl Páně z roku 2005 a jeho pokračování z roku 2016. V hlavních rolích zde zazářili Ivan Trojan a Jiří Dvořák. Ve filmu se dokonce objevil Trojanův, tenkrát čtyřletý, syn Josef. Společně si pak tato dvojice zahrála i ve filmu Šarlatán.

Na televizních obrazovkách se ale každoročně objevují i další pohádky, které vyloženě vánoční tematiku nemají. Z jejich vysílání v období Vánoc se ale stala již taková tradice, že k nim neodmyslitelně patří. Letos se tak můžeme opět těšit třeba na Pyšnou princeznu, Princeznu se zlatou hvězdou na čele, Nesmrtelnou tetu, Tři veterány a další. A kromě těch českých také na ty zahraniční – co třeba takový Grinch, Vánoční skřítek nebo Vánoční koleda?

 

Která vánoční pohádka je vaše oblíbená? A dokážete je rozpoznat podle pouhé fotografie? Otestujte se!

Kvíz: Poznáte legendární české filmy podle jediné věty? Otestujte si svoje filmové znalosti

svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Kvíz: Poznáte známé filmy pouze podle fotografie? Testem projdou jen opravdoví znalci a milovníci kinematografie

svetzeny.cz

Zdroj článku