Přejít k hlavnímu obsahu

Nejmladší matka na světě: Porodila v pouhých 5 letech. Dívka se možná stala obětí zvrhlého náboženského rituálu

Info ikona
Lina Marcela

Lina Marcela Medina je nejmladší potvrzenou matkou v historii. Svého syna porodila v pouhých 5 letech. Jak je možné, že vůbec otěhotněla a kdo je otcem dítěte? Za vším možná stojí zvrhlý náboženský rituál.

Mysleli si, že je nemocná, ale ve skutečnosti čekala miminko

Lina Marcela Medina je nejmladší potvrzenou matkou v historii. Svého syna porodila ve věku 5 let a 7 měsíců. Lina Medina se narodila 23. září 1933 v Peru. Pocházela ze skromných poměrů. Její matka se jmenovala Victoria Losea a pracovala jako hospodyně. Jejím otcem byl Tiburelo Medina, který se živil jako výrobce předmětů ze stříbra. Když bylo Lině 5 let a 6 měsíců, všimli si rodiče, že břicho dívenky je zvětšené a abnormálně oteklé. V první chvíli si zoufalí rodiče pomysleli, že má dívka neobvyklý typ nádoru. Vůbec je v tu chvíli nenapadlo, že by mohla být jejich malá Lina těhotná. Doktor však u Liny těhotenství potvrdil. Rodiče holčičky jej nejprve měli za blázna. Proto Linu vzali ke specialistovi, který se však s dětským doktorem shodl.

Dívka se možná stala obětí zvrhlého náboženského rituálu

Po tomto zjištění se samozřejmě nabízela otázka, kdo je otcem dítěte. Lékaři bylo jasné, že došlo k trestnému činu, proto zavolal policii, která zahájila vyšetřování. Ta ihned zatkla Linina otce, který se v případu stal hlavním podezřelým. Po týdnu výslechů jej však policie musela propustit s tím, že nemá dostatek důkazů na to, aby mu prokázala, že to byl on, kdo Linu oplodnil. Druhým podezřelým byl bratranec Liny. Ten byl však psychicky nemocný a úřady se domnívaly, že by nebyl schopen tak hrůzného činu. Navíc policii opět chyběly důkazy, které by na něj poukazovaly.

Info ikona
Kult

Klíčem k odhalení identity otce dítěte byla Lina, ale výslechy nikam nevedly. Dívka působila extrémně zmateně a nebyla schopná říct, kdo ji znásilnil. Jelikož policie neměla další stopy, byl případ odložen. V článku z roku 1955, který se celý případ snaží mapovat, uvádí autor Luis Leon zajímavé skutečnosti. Prý se tou dobou v odlehlých peruánských vesnicích konaly zvrhlé náboženské rituály. Při nich mělo docházet ke skupinovým orgiím a dokonce i znásilněním. Rituálů se měly účastnit i tak malé děti, jako byla Lina. Jelikož v případě Liny chybí věrohodnější teorie o tom, jak ke znásilnění došlo, má se za to, že dívenka skutečně mohla být oplodněna při jednom z těchto rituálů.

Porodila v 5 letech

Možná si říkáte, jak je možné, že Lina vůbec otěhotněla. Dívka trpěla stavem známým jako předčasná puberta. Její matka později lékařům přiznala, že menstruovat začala už ve 3 letech. Její pohlavní orgány byly plně vyvinuty už ve velmi nízkém věku. Žlázy, které vylučují růstové a pohlavní hormony, začaly fungovat abnormálně brzy. Také se určitě ptáte, jak je možné, že tělo tak mladé dívky porod zvládlo. Jedinou možností, jak vést porod v tomto případě, byl císařský řez. Neslo to i tak s sebou mnoho rizik, Lina byla ohrožena na životě. Lékaři se báli i o zdraví dítěte, zejména o to, zda jej tak mladý organismus jako je ten Liny dokáže správně vyživovat. Dítě se nakonec narodilo zdravé, vážilo 2,7 kilogramů. Chlapeček dostal jméno Gerardo Medina. Mnoho lékařů a odborníků se začalo o případ zajímat. Dokonce rodině nabídli peníze za výzkum matky a dítěte, což rodina odmítla. Gerardo Medina se dožil 40 let, zemřel na leukémii. Lina Medina žije dodnes, je jí 88 let.

Zdroj: History of Yesterday

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.