Přejít k hlavnímu obsahu

Dospělá žena žije v těle 8letého dítěte: V šestnácti se jí zhroutil svět, partnera hledá na seznamce pro nevidomé

Info ikona
Unsplash

Američanka Shauna Rae vypadá na první pohled jako dítko školou povinné, ale zdání klame. Ve skutečnosti je to už dospělá žena, která ovšem stále vypadá jako holčička. Jak k tomu došlo? Zjistěte, jak se Shauně Rae žije v těle malého děvčátka a také, jaké problémy jí to přináší.

Dospělá žena žije v těle v těle 8letého dítěte

Američanka Shauna Rae vypadá na první pohled jako každá jiná malá holčička. Má to ale jeden háček – jedná se o dospělou ženu, které je v současné době 22 let. Jak je to možné? Když bylo Shauně pouhých 6 měsíců, sdělili lékaři její matce strašnou zprávu – miminku tehdy byla diagnostikována vzácná forma rakoviny mozku. Dobrou zprávou však bylo, že existovala léčba, kterou Shauna Rae podstoupila. Naštěstí úspěšně, nicméně si účinky léčby vybraly svou daň.

Supermodelka s vitiligem Winnie Harlow: Šikanu vystřídal úspěch a nyní boří stereotypy krásy

svetzeny.cz

Nádor se sice podařilo odstranit, ale následná chemoterapie, kterou miminko podstoupilo, zanechalo děvčátko „téměř spící“, posléze nastalo to, že Shauna už nikdy nevyrostla tak vysoká jako ostatní, důsledkem je léčbou vyvolaný dwarfismus.

V šestnácti se jí zhroutil svět

Až když měla dívka 16 let, bylo definitivně potvrzeno, že už nevyroste ani o centimetr. Tehdy se Shauně zhroutil svět. Doufala totiž, že růstové hormony, které jí byly podávány, zajistí, že bude vypadat stejně jako její vrstevníci. To se ale nestalo.

Moje hypofýza byla téměř nečinná kvůli chemoterapii. Doktor mi řekl, že už nevyrostu, moje kosti byly srostlé a moje výška zůstala 117 cm.

Partnera hledá na seznamce pro nevidomé

Kvůli své diagnóze musí dnes už dospělá žena vést zcela odlišný způsob života, než její vrstevníci. Jakým překážkám musí čelit? V první řadě jsou to hloupé řeči okolí a neustálé dotěrné otázky. Shauna Rae by si moc přála, aby ji okolní svět vnímal jako dospělou, to se ale neděje. O jejím životě byl natočen dokument, ve kterém je vidět, že má Shauna problémy zapadnout v každodenním životě. V jedné scéně ji například vyhánějí z hospody se slovy, že „nemohou mít v baru děti“. V další se pak lidé podivují nad jejími tetováními.

Vždy mě přitahoval provokativní životní styl zahrnující tetování, piercing, vaping nebo dělání čehokoliv dospěláckého.

Láska přišla v nejhorších chvílích jeho života: Johnny Depp se zamiloval do své právničky, ta je ale stále vdaná

svetzeny.cz

Jak jistě tušíte, má Shauna Rae problém najít si k sobě partnera. Dle svých slov totiž přitahuje „podivíny, idioty a kretény“. Už je tak zoufalá a zklamaná, že si založila profil na on-line seznamce pro nevidomé. Doufá, že zde najde toho pravého. Problematický je i její vztah s rodiči.

Poslechla jsem, když mi máma řekla, ať nikdy nevyrostu.

Ti se ji totiž ze všech sil snaží chránit, zejména maminka. To Shauna Rae ale nechce, přála by si, aby s ní bylo zacházeno jako s dospělou. Navíc se neustále srovnává se svou starší sestrou Tarou, která je daleko více nezávislá. Shauna Rae je přesvědčená, že by mezi nimi neměli rodiče dělat tak markantní rozdíly. Její cestu můžete sledovat na Instagramu, kde už získala 142 tisíc fanoušků, a má tak dobře nakročeno k tomu, aby se stala influencerkou.

Zdroj článku