Kam vyrazit? 4 tipy na akce, které vás budou bavit

Chtěla byste dětem ukázat něco neobyklého nebo si s nimi užít jen spoustu zábavy? Na Den dětí nemusíte nic složitého vymýšlet! Připravena je spousta akcí, které budou bavit vás i ty nejmenší. Jestli si chcete ale udělat dámskou jízdu, tak s kamarádkami můžete vyrazit na ochutnávku Prosecca nebo lahodných cheeseecakeů!

Hlava v oblacích na Aviatické pouti

Na pardubickém letišti se 31. května a 1. června uskuteční už čtyřiadvacátý ročník populární Aviatické pouti. Letošní akce má podnázev Rytíři nebes a návštěvníci se tak mohou těšit na leteckou přehlídku a akrobatické kousky, prohlídku válečné techniky, vojenské jednotky v dobových kostýmech a bohatý doprovodný program. Připraveny budou stánky s občerstvením, dětské atrakce, výstavní a prodejní trhy nebo oblíbená zábava v podobě vyhlídkových letů. Více o nebeské show na www.aviatickapout.cz.

Zamilujte se do Prosecca

Za vynikajícím jídlem a vínem už nemusíte jezdit do Itálie či jiných destinací. Stačí přijít v sobotu 14. června na pražské Vinohrady do sadů Svatopluka Čecha a zúčastnit se prvního ročníku akce Milujeme Prosecco. Celý den zde budete moci ochutnávat mnoho druhů italského šumivého vína Prosecco a za pomoci zahraničních vinařů ho zkoušet párovat s různými dobrotami. S dětmi se pak můžete zúčastnit zábavného minikurzu vaření nebo ochutnat z nabídky nejlepších italských delikates. Více na http://www.prosekarna.cz/milujeme-prosecco.

Filmový festival ve Zlíně

I děti mají svůj festival! Čtyřiapadesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež se bude konat od 30. května do 5. června ve Zlíně. Tradičně je připravený bohatý program a návštěvníci budou moci shlédnout desítky filmů v soutěžních i nesoutěžních sekcích. Vrcholem festivalu bude uznání za přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež, kterou letos získá Jaroslav Uhlíř. Více informací na www.zlinfest.cz.

Ochutnávka cheesecakeů

Slavný americký koláč ze smetanového sýra cheesecake je v Česku stále populárnější. Jestli ho milujete i vy, nebo jste jeho chuť ještě neobjevila, přijďte 31. května do pražské The Chemistry Gallery na první ročník festivalu cheesecakeů. Na akci ochutnáte tento dort nejen od profesionálů a známých cukráren, ale i šikovných amatérů. Připraven je i hudební program a zábavné akce pro děti. Více o festivalu na https://www.facebook.com/events/446082958828338/?fref=ts.

@svetzeny