Uspořádejte si skvělý letní piknik! Rady, jak na to

Sbalte pár věcí do proutěného košíku, přidejte dobroty, které máte rádi, vynikající víno a hlavně společnost blízkých přátel a rodiny! Když vyjde počasí, tak máte o krásný zážitek máte zaručený. Inspirujte se, jak připravit vše potřebné!

Vyberte si místo

Piknik lze uspořádat téměř kdekoliv. Stačí jen najít místo s pěkným výhledem, relativním klidem a čistým okolím. K piknikování jsou vhodné zahrady, přehrady, rybníky nebo třeba zákoutí parků v centru měst. Romantické prostředí pro hostinu pod širým nebem pak představuje opuštěná louka, zátiší u šumící řeky či vrcholek hory. 

Co s sebou?

Základem je bezesporu prostorná deka, na kterou by se měli pohodlně vejít všichni hladoví strávníci. Rozmazlujete-li se rádi, doplňte deku také menšími polštářky, díky kterým si relaxaci užijete opravdu naplno. V piknikovém koši by rozhodně neměly chybět bavlněné či papírové utěrky, ubrousky a prostírání. Další nezbytností je pak plastové nádobí, kelímky a papírové tácky. Rozhodně se také neobejdete bez otvíráku na konzervy či lahve s nejrůznějším obsahem, vývrtky a malého praktického nože. 

Piknikové dobroty

Pečlivě vybrané jídlo a nápoje jsou klíčem k vydařenému pikniku. Nejlepším řešením je připravit více menších chuťovek, ať každý může sáhnout po tom, na co zrovna bude mít chuť. Ideálním občerstvením na piknik jsou různé druhy sýrů a uzenin, které se dají kombinovat dle libosti. Vyzkoušejte třeba zajímavý sýr Emmental Président nebo aromatický Camember Président, který se třeba výborně hodí k hroznovému vínu. Nejlepší přílohou pak bude klasický křupavý chléb nebo různé druhy čerstvé bagety. Chybět by rozhodně neměla čerstvá nakrájená zelenina a omyté ovoce!

Uhaste žízeň

V opravdu parných letních dnech se k pití hodí především nealkoholické nápoje. Příjemné osvěžení vám přinese třeba kombinace džusu a minerální vody nebo ledově vychlazená voda s plátky citron a lístky máty. Romantickou atmosféru ale stejně nejlépe podtrhne dobré víno, vinný střik, šampaňské nebo námi milované Prosecco. Mezi desítkami druhů si můžete vybrat v Prosekárně na pražských Vinohradech. Prosecco tam opravdu milují a hlavně mu rozumí, takže vám doporučí to nejlepší!

Snimek_obrazovky_2014-06-27_v_12.12.18

@svetzeny