Sex ve městě: Co jste o něm (ne)věděli?

Každá žena má v sobě malý kousek Carrie Bradshaw!

 Patříte ke generaci, pro niž byl seriál Sex ve městě kultovní? Všechny série jste už viděla několikrát, a přesto si na nich v každém věku najdete něco nového? Carrie je vám blízká, protože zažívá podobné milostné eskapády, s Charlotte souzníte v její roztomilé naivnosti a společně přicházíte o iluze dětského já, kde je vše naplánované a zalité sluncem, na Mirandě se vám líbí její samostatnost, protože přesně taková jste vždycky chtěla být, a svérázná Samantha? Jen málokterá žena dokáže s takovou grácií mluvit přímo, bez servítků a otevřeně, za to ji obdivujete.

sex-and-the-city-opening-shot_copy

15 kuriozit ze Sexu ve městě:

1. Hlavní dějová linie seriálu je založena na sloupcích, jež ve skutečnosti psala Candace Bushnell pro týdeník The New York Observer. Postavu Carrie Bradshaw vytvořila jako svoje alter ego a vydala knihu s názvem Sex and the City, která je kompilací autorčiných článků.

2. Sarah Jessica Parker byla jedinou ze čtyř hereček, která se nikdy neobjevila na obrazovce nahá. Trvala totiž na doložce ke své smlouvě, zaručující, že se bude vysvlékat maximálně do spodního prádla.

3. Tylová sukně z úvodní scény seriálu pochází z výprodeje a stála pouhých 5 dolarů!

4. Kdo z vás zaznamenal, že v úvodní sekvenci seriálu je projíždějící autobus, který drze pocáká vodou právě se promenádující Carrie, nacpaný k prasknutí, zatímco v následujícím záběru se zdá úplně prázdný?

5. Postava pana Božského, kterého hrál Chris Noth, byla inspirována jedním z milenců Candace Bushell, bývalým vydavatelem časopisu Vogue Ronem Galottim. Byl to on, kdo se s autorkou Sexu ve městě rozešel a záhy oženil s jinou. Nakonec se spisovatelka vdala v roce 2002 za sólistu newyorského baletu.

6. Během natáčení SJP strávila 18 hodin denně na vysokých podpatcích, což si vybralo daň na jejím zdraví. Herečka se nedávno svěřila médiím, že se jí noha zdeformovala tak, jako by měla o jednu kost navíc.

7. Po odvysílání dílu, kde si Miranda a Carrie až labužnicky vychutnávají trendy růžové „kapkejky“ z pekárny Magnolia, se prodejna stala natolik populární, že majitelé museli začít zaměstnávat vyhazovače.

8. Všimli jste si, že pátá řada seriálu obsahuje pouze osm epizod? Bylo to proto, že Sarah Jessica Parker neočekávaně otěhotněla a 28. října 2002 přivedla na svět syna Jamese.

9. V roce 2012 byl byt, kde žila Carrie, prodán za neuvěřitelných 9 650 000 dolarů!

Carrie-Bradshaw-960x600-wide-wallpapers.net

10. Kim Cattrall odmítla roli Samanthy celkem dvakrát, než ji tvůrci seriálu konečně přesvědčili.

11. Málokdo ví, že Sarah Jessica Parker je židovského původu a v mládí se profesionálně věnovala baletu, díky kterému započala svou hereckou kariéru. Už v jedenácti letech se stala hvězdou broadwayského úspěšného muzikálu Annie, kde se objevila v titulní roli.

12. Představitelka Charlotte York, herečka Kristin Davis, dlouho trpěla závislostí na alkoholu. Vinu přičítá tomu, že vyrůstala v neblahém prostředí Jižní Karolíny, kde bylo pití součástí běžného denního režimu.

13. V prvním díle filmového zpracování Sexu ve městě se objevila kniha s názvem Love Letters of Great Men, která však do té doby neexistovala. Ale protože o tento titul projevilo zájem mnoho fanoušků, byla vydána. Nyní si všechny romantické duše mohou listovat před spaním milostnými citáty, stejně jako čerstvě zasnoubená Carrie se svým panem Božským!

14. Spojené arabské emiráty nesouhlasily s natáčením na svém území, a proto většina záběrů druhé filmové verze pochází z Maroka.

15. Zvídavá novinářka Carrie Bradshaw položila ve svých sloupcích celkem 92 otázek, týkajících se vztahů a sexu. V poslední se tázala sama sebe: ,,Není na čase přestat se ptát?“

Carrie-carrie-bradshaw-12928069-2250-1500

@svetzeny