Potvrzeno: Lidé, kteří ponocují, mají lepší sex

Chcete mít dobrý sex? Zeptejte se HO, v kolik chodí spát a v kolik vstává. Tak by podle nových zjištění mohla znít rada pro všechny nezadané ženy, popřípadě pro ty, které si ještě užívají fázi "oťukávání". 

Nejnovější výzkum vědců z Pennsylvania State University totiž prohlásil ponocování chtivé muže za "sexuální tornáda". Podle našich informací mají více fantazie a delší výdrž. Na druhou stranu ale i více náhodného sexu, což už může být pro budoucí růžový vztah trochu problém. "Tendence sov k promiskuitnějšímu chování a volnější sexualitě je v souladu s jejich obecnými sklony k dobrodružnějšímu životu,“ komentuje výsledky výzkumu odborník na zdravou sexualitu Adam Durčák

Aby ale nezůstal opačný chronotyp bez pochvaly, i skřivani mají výhody. Spíš než velkým experimentům sice dávají přednost konzervativnějšímu milování, zato jsou stálejšími a spolehlivějšími partnery. 

 

Skřivani jsou sice v sexu konzervativnější, ale jako partneři jsou spolehlivější

Máme to stejně, miláčku?

Ať už to má váš protějšek tak či onak, bude to klapat, pokud máte protikladné nastavení. Jiná studie zveřejněná v odborném žurnálu Evolutionary Psychology totiž říká, že ženy sovy jsou ve svém sexuálním chování podobné mužům skřivanům. Souvisí to s hladinou hormonu kortizolu, který je spojován s vysokou energií, ale i vzrušivostí. 

Nic ale není ztraceno, ani pokud jste stejný chronotyp. Jen budete muset na docílení sexuální harmonie trochu zapracovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vrozené biologické nastavení, je důležitá vzájemná a otevřená komunikace a pochopení představ a přání toho druhého. "Klíčem ke spokojenému intimnímu životu může být v tomto případě plánování sexu,“ radí závěrem odborník.

@svetzeny