Přejít k hlavnímu obsahu

Starověká věštkyně Sibyla: Předpověděla České zemi mnoho zkoušek, po velkém boji ale svitne naděje

Info ikona
Sibyla ze Sáby

Virová epidemie, záplavy a zkáza Prahy. Tak zní věštba známé Sibyly ze Sáby. Starověká královna se v mnoha věcech nemýlila a pro naši zemi předpověděla další neblahé věci, které se doufejme, nevyplní.

Sibyla předpovídá, že českou zemi čeká mnoho zkoušek

O známém jméně Sibyly ze Sáby psal i Alois Jirásek ve svých Starých pověstech českých. „Jednu slovutnou říši, úrodnou chlebem, chmelem a vínem, jménem česká, čeká mnoho zkoušek,” měla říci Sibyla podle spisovatele, když se jí král Šalamoun ptal na to, co vidí ve svých věštbách. Její moc vidět budoucnost pocházela od toho, že její mysl a tělo ovládala síla zhůry. Ta pak následně promlouvala pomocí věštby jejími ústy.

Sibyla vznáší proroctví o ohni, krupobití a dalším varování

Ničivé povodně i virová epidemie se vyplnily do puntíku, ale podle věštkyně nás to ‚‚pravé peklo“ teprve čeká. Lidé se totiž ze svých chyb nepoučili, a proto je Bůh za jejich hříchy potrestá. Prahu by měl zachvátit oheň, další záplavy a z hlavního města zůstanou jen rozvaliny. Příchodu katastrofy budou předcházet varování. Bůh sešle na českou zemi mnoho ohňů, bouřlivých větrů, krupobití, přílišné sněhy a vody veliké. Den se zkrátí, slunce potemní a lidé budou obilí sklízet v kožiších. Země bude ze čtyř stran obklíčena nepřáteli,” stojí podle Jiráska ve věštbě. A to není vše…

Předpověď Baby Vangy na rok 2024: Čekají nás události, které nám obrátí život vzhůru nohama

svetzeny.cz

Po velkém boji svitne naděje, předpovídá Sibyla

Ve svém proroctví královna mluví také o příchodu cizinců, kteří s sebou přinesou velké zlo. „Vzrostou takové daně neslýchané, že lid nebude s to, aby je zaplatil,“ pokračovala Sibyla v mrazivé předpovědi s tím, že po všech těchto katastrofách povstanou i legendární rytíři z Blaníku, kteří svedou velkou bitvu o naši zem. Vyhlídky to nejsou moc hezké, ale náš národ má prý i naději, nejen zlo. Pokud vše ustojíme a blaničtí rytíři nás zachrání, můžeme se těšit na období klidu a harmonie. „Padesát let bude dobrých a úrodných, bude hojnost a pokoj,” viděla Sibyla ve své věštbě i něco pozitivního. 

Doufejme ale, že na žádné boje nedojde a proroctví je jen hezkou pohádkou, ve které si každý něco najde. 

Zdroj článku