Přejít k hlavnímu obsahu

Tělesné čakry jsou zodpovědné za tok energie ve vašem těle. Srdeční čakra vám možná brání se zamilovat, Manipura je zodpovědná za vaše sebevědomí

Info ikona
čakry

Pokud jste někdy absolvovali lekci jógy, meditace nebo energetického léčení, jako je třeba reiki, nepochybně jste slyšeli o čakrách a o roli, kterou hrají v toku energie ve vašem těle. Možná jste se také naučili, že je důležité mít čakry odblokované. Ale víte, co přesně čakry jsou a jak ovlivňují vaši fyzickou a emocionální pohodu?

Info ikona
Energie

Co je to čakra

V sanskrtu, což je jeden z nejstarších starých jazyků, znamená slovo "čakra" kolo nebo disk a odkazuje na energetická centra ve vašem těle. Tato kola představují rotující energie, kdy každá z nich odpovídá určitým nervovým svazkům a hlavním orgánům. Aby vaše čakry fungovaly co nejlépe, musí zůstat otevřené nebo vyvážené. Pokud se zablokují, můžete pociťovat fyzické nebo emocionální příznaky související s konkrétní čakrou. Existuje sedm hlavních čaker, které probíhají podél vaší páteře. Každá z nich začíná u kořene vaší páteře a sahají až ke koruně hlavy. Někteří lidé věří, že se v těle nachází až 114 různých čaker.

Únor dle astrologie: Je tu období Vodnáře. Končí retrográdní Merkur, těšit se můžeme i na žhavý úplněk

svetzeny.cz

Info ikona
Čakry

7 hlavních čaker

Existuje sedm hlavních čaker, kdy každá z nich se nachází na určitém místě podél vaší páteře.

Čakra základu

Kořenová čakra neboli Muladhara se nachází ve spodní části vaší páteře. Poskytuje vám základ pro život, pomáhá vám být uzemněnými a schopnými odolávat výzvám. Vaše kořenová čakra je zodpovědná za pocit bezpečí a stability.

Sakrální čakra

Sakrální čakra neboli Svadhisthana se nachází těsně pod pupíkem. Tato čakra je zodpovědná za vaši sexuální a kreativní energii. Také je spojená s vašimi emocemi a emocemi ostatních.

Čakra solar plexu

Čakra solar plexu neboli Manipura se nachází v oblasti žaludku. Je zodpovědná za sebedůvěru, sebeúctu a také vám pomáhá mít pod kontrolou váš život.

Srdeční čakra

Srdeční čakra nebo Anahata se nachází blízko vašeho srdce ve středu vaší hrudi. Není žádným překvapením, že srdeční čakra vám umožňuje milovat a projevovat soucit.

Čakra hrdla

Krční čakra neboli Višuddha se nachází ve vašem krku. Tato čakra umožňuje komunikaci a ovlivňuje verbální projev.

Čakra třetího oka

Čakra třetího oka neboli Ajna se nachází přímo mezi vašima očima. Tato čakra je zodpovědná za váš instinkt a intuici. Také je spojována s představivostí.

Čakra temene

Čakra temene neboli Sahasrara se nachází na temeni vaší hlavy. Vaše Sahasrara představuje duchovní spojení s vaším vlastním já, s ostatními a s vesmírem. Hraje významnou roli ve smyslu vašeho života.

Objevte barvu vaší aury podle znamení zvěrokruhu: Rybám patří fialová, Blížencům žlutá

svetzeny.cz

Info ikona
Jóga

Zablokované čakry

Když vyčerpáte tok energie přílišnou energetickou aktivitou v jedné z čaker, projeví se konkrétní vlastnosti spojené s touto čakrou. Když je čakra naopak příliš aktivní, její vlastnosti jsou dominantní silou v životě člověka, což má fyzické i emocionální dopady. Čakry proto musí být v rovnováze. Skvělým způsobem, jak podpořit rovnováhu čaker ve vašem těle, je vytvořit rovnováhu ve vašem fyzickém těle pomocí jógy, dechových cvičení na podporu toku energie nebo meditace. Každá čakra má svou vlastní jógovou pozici, která pomáhá vyladit její energii. Pokud si nejste jistí, jak začít, nebo se chcete o čakrách dozvědět více, můžete také navštívit hodiny jógy s certifikovaným instruktorem apod.

Karmický dluh z minulého života vám může ničit ten současný. Vypočtěte si, zda nějaký máte podle data narození

svetzeny.cz