Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké jste znamení podle indického védského horoskopu? Odhalte to svoje

Info ikona
indický horoskop

Védská astrologie se dá přirovnat ke světlu, které vás nasměruje na správnou cestu. U nás zatím není příliš známá, vychází z hinduismu, nejvíce je praktikována v Indii a osvětluje životní cestu pohledem do minulosti a současnosti zároveň. Řídí se skutečným postavením hvězd a zohledňuje i otáčení země. Narodíte-li se mezi prvním a osmnáctým dnem daného měsíce, souvisejí s vámi i vlastnosti předchozího znamení. Prozkoumejte svůj indický horoskop!

Méš – 21. 3. – 20. 4.

Jste-li narozeni koncem března a začátkem dubna, jste odvážní, lehce se nadchnete pro danou věc, jste pozitivní a stejně tak nahlížíte i do budoucnosti. Raději věříte v lepší zítřky než si připouštíte skutečnou realitu. Méš je symbolem mužství, dynamiky, nadšení, autority, silné a pevné vůle, touze po získávání nových poznatků, touze po dobrodružství. Když se vás snaží někdo ovlivnit, je zázrak, když se mu to povede. Jste vůdčí typ a víte, co chcete. Nebojte se prosadit, pokud cítíte, že jste v právu. Budete-li k druhým přistupovat přímočaře a laskavě, budou vám naslouchat a stanete se oblíbení. 

Vršabha – 21. 4. – 21. 5.

Lidé narození ve znamení Vršabha patří mezi vyrovnané, klidné, trpělivé, stálé povahy, což se jiným může zdát nezajímavé a nudné. Jste vytrvalí, ale nemáte rádi změny jakéhokoli zaměření. Vršabha je symbolem vnitřní moudrosti, vzdělanosti, vedení a vůdcovství. Naslouchejte svým vnitřním hlasům a intuici. Učte se trpělivě a nechte se vést svou moudrostí. 

Tarotová předpověď od kartářky Alice Cross na týden od 13. do 19. října

svetzeny.cz

Mithuna – 22. 5. – 21. 6.

Lidé narozeni v tomto znamení jsou přítulní, společenští, zvídaví, všestranní a vynalézaví ve všech sférách života. Důležitá je pro vás láska, blízkost, zamilovanost, přitažlivost, vášeň, erotika a vzájemná důvěra. K ostatním se chováte slušně a s respektem. V lásce jste spíš nestálí, tedy do té doby než se skutečně zamilujete a najdete ten pravý protějšek. Upřímně a svobodně dokážete projevit své city a lehce se svěříte lidem, kteří jsou vám blízcí.

Karkata – 22. 6. – 22. 7.

Toto znamení je ověnčeno novou sílou a jasností, touze po změnách k lepšímu, duchovní cestě, radosti ze sebezkoumání, silných emocí a citlivosti. Nebojíte se žádné změny, pokud je k lepšímu, trpíte strachem ze špatné budoucnosti. Pohlédněte do svého nitra a naslouchejte vlastní moudrosti, dokáže vás navést na novou fázi vašeho života. Neohlížejte se do minulosti, jinak vás přemůže úzkost. Pouze uvědoměním svých schopností a dovedností, dokážete vyzrát nad nejistotou.

Sinha – 23. 7. – 22. 8.

Sinha to je vítězství, triumf, sláva, autorita, sebevědomí. Využijte své síly, osobní kvality i nadání a dosáhnete jednoduše vytyčených cílů. Následujte svou intuici a naslouchejte sami sobě. Sinha je symbolem tvořivosti, nadání, vášnivosti, dokážete si vychutnat život a láskyplnou extázi. Největší radost máte, když můžete být svobodný a tím, čím ve skutečnosti jste. Když si uvědomíte svou sílu, máte snahu ovládnout své okolí.

Kanjá 23. 8. – 22. 9.

Znamení Kanjá podporuje schopnost vnímat skutečnou realitu a intenzivně touží po jistotě a zabezpečení, kterých se bude snažit za každou cenu dosáhnout. Zrozenci Kanjá hledají nejlepší cestu ducha, své vnitřní světlo a vnitřní stíny, proto bývají často osamělí a nepochopení. Spojte se sami se sebou, ale zároveň se naučte respektovat názory druhých, jedině tak prožijete spokojený svazek. Když pochopíte, že nemusíte mít z druhých ani z okolí strach, váš strach se rozpustí a navážete vztah s druhými, aniž byste ztratili spojení sami se sebou.

Velký čínský horoskop na rok 2024: Rok Draka přinese změny i hojnost

svetzeny.cz

Tulá 23. 9. – 23. 10.

Tulá znázorňuje rovnováhu mezi životem a smrtí, dokáže ovládat přírodní síly a vnější svět na jedné straně i lidskou povahu a vnitřní život na straně druhé. Vše pro něj musí být vyvážené a promyšlené. Rovnováha se nesmí za žádnou cenu porušit, jinak nebudete spokojení a vyrovnaní. Stále nad něčím dumáte a prahnete po vnitřním klidu a pořádku. Neumíte se zcela uvolnit, a chybí vám důvěra ve vlastní kroky. Vnitřní klid a soustředěnost jsou nejlepším předpokladem, abyste se cítili vyrovnaní. Když se od vás něco očekává, vykonáváte úkol řádně a klidně.  Cítíte-li rozrušení a chaos, hluboce se nadechněte, dokud se neuklidníte. Směřujte svou pozornost spíš na své nitro než na okolí. 

Vrischika - 24. 10. – 22. 11.

Toužíte po spravedlnosti, ale občas zajdete příliš daleko. Neradi se přizpůsobujete a často porušujete pravidla, zvlášť když jste přesvědčeni, že jsou špatná. Ocitnete-li se v nevýhodě a nebezpečí, jdete si za svým dokud nedostáhnete svých cílů. Nejsou pro vás důležité zažité principy, ale váš vlastní instinkt.

Dhanus – 23. 11 – 21. 12.

Toto znamení je zobrazováno jako luk, kterým můžeme něco vystřelit do vzduchu. Je v něm ukryto napětí, skok ku předu a přitom dovednost zachovat si svou pozici a místo. Rozvojem a využitím vaší síly se dokážete osvobodit a vystřelit mysl do výšky. Milujete dokonalou harmonii, vnitřní alchymii, transformaci, tvořivou sílu. Ve vaší duši se odehrává hluboce rozsáhlá, harmonická proměna. Když něco zemře, ihned se rozvine něco nového – nový životní pocit, nové pochopení nebo nový vztah – k sobě samému nebo k druhému člověku. A to všechno se odehraje úplně snadno, téměř samovolně. 

3 znamení, které budou mít v roce 2024 štěstí. Patří mezi ně i to vaše?

svetzeny.cz

Makara 22. 12. – 20. 1.

Když něco chce Makara dokázat, jde si za svým a nehledí na své city. Jako by číhal jako chladný a trpělivý krokodýl. Nitro zrozence je tvořivé, pyšné, moudré. Za všech okolností musí svůj potenciál vypustit ven, jinak mu pukne srdce. Nesmíte rádi žádné ústupky, pokud jde o váš život a duši. Pyšníte se velkým tvořivým potenciálem, moudrostí v praktických záležitostech a bohatou sexualitou. Vychutnávejte stále svou sílu a své úspěchy, ale zbavte se závislosti. Každá jeho forma vás zotročuje, a nezískáte pak to, co si od toho slibujete. Buďte vděční za vše, čím vás život obdarovává.

Kumbha 21. 1. – 20. 2.

Kumbha na okolnosti nahlíží jinýma očima, je přístupný novým technologiím a poznatkům, potřebuje komunikovat s inteligentními jedinci. Umí přijímat i dávat, ale celý život hledá hlavně sám sebe. Mnoho času tráví přemýšlením, jako by si nedopřál klid a nenašel v sobě mír. Symbolem jsou odevzdanost, inspirace, přijímat a uskutečňovat vize, sebepoznání a sebedůvěra, vyzařování. Využijte každý okamžik, abyste svůj život zasvětili božskému a naučte se ignorovat mysl.

Mína – 21. 2. – 20. 3.

Mína proplouvá ve strachu neznámými vodami, ale umí se bránit a touží po doplutí do čistých bezpečných vod. Kalné a nejisté prostředí nedělá tomuto znamení dobře. Mína má velkou fantazii, občas se v ní zapomene a sní i v realitě. Když pochopíte svou podstatu a napravíte chyby, budete už navždy plout v čistých a průzračných vodách. Ve vašem životě je důležité, abyste byli velmi bdělí a vykonávali své úkoly co nejsvědomitěji. Naslouchejte svému nitru a neopomeňte udělat nic, co víte nebo tušíte, že byste měli udělat.

Zdroj článku