Přejít k hlavnímu obsahu

Zítra nás čeká Letní slunovrat: Čtyři znamení zvěrokruhu čeká životní změna

Info ikona
Slunovrat

Letní slunovrat je nejdelším dnem v roce. Odehrává se 21. června 2022 a přináší s sebou mnoho změn pro čtyři znamení zvěrokruhu

Co je Slunovrat?

Letní slunovrat ohlašuje začátek léta. Načasování slunovratu závisí na tom, kdy Slunce dosáhne svého nejvzdálenějšího bodu severně od rovníku. Slovo slunovrat pochází z latinského solstitium, ze sol (slunce) a stitium (zastavit se), což odráží skutečnost, že se zdá, že se Slunce v tuto dobu (a znovu o zimním slunovratu) zastavilo. V mírných oblastech si všimneme, že Slunce je po celý den výše na obloze a jeho paprsky dopadají na Zemi pod přímějším úhlem, což způsobuje účinné oteplování, kterému říkáme léto. V zimě nastává pravý opak: Slunce je na svém nejjižnějším bodě a je nízko na obloze. Jeho paprsky dopadají na severní polokouli pod šikmým úhlem a vytvářejí slabé zimní sluneční světlo.

Znamení, na které má největší vliv

Beran

Znamení zvěrokruhu Beran by si nyní mělo udělat čas na to, aby si uspořádalo priority. Musí být více času s rodinou! I když to na první pohled nezní vzrušující nápad, brzy se právě zde mohou dít nové věci. Soukromý svět Berana by se mohl otřást nejpozději, když se slunce o slunovratu přesune do čtvrtého domu Berana. Nyní má Beran potřebnou energii na změnu a restrukturalizaci některých věcí v rodinném prostředí. Váš progrram? Řešit věci a zbavovat se problémů.

Jak vysoká je vaše emoční inteligence: Krátký test vám to pomůže zhodnotit

svetzeny.cz

Váhy

Je tvůj čas, milá Váho! V období Raka a těsně po letním slunovratu se situace pro Váhy výrazně zlepšuje. V profesionálním prostředí se jí dostává velkého uznání a díky slunci jako podpoře by mohla udělat kariérní skok. Hvězdy představují povýšení, odměňování pomocí změn v zaměstnání nebo ziskové obchodní modely. Vzdušné znamení by proto mělo procházet světem s otevřenýma očima a okamžitě se chopit dobré příležitosti, která na vás už čeká.

Rak

Citlivý Rak se ve své sezóně opravdu zvedne z prachu! Čeká ho nával energie, spousta vitality a bude cítit potřebu emocionálního pohodlí. Rak si navíc uvědomuje, že právě teď má obzvláště silný vliv na své okolí. Všechny oči jsou upřeny na něj, a i když Rak nemá tolik rád záři reflektorů, teď se cítí víc než pohodlně. Může dojít k nějaké sociální inovaci, protože mnozí se obrátí k vodnímu znamení pro emocionální podporu. Rak by však neměl zanedbávat své vlastní pocity.

 

 

 

Numerologie podle čísla popisného vašeho domu či bytu: Žijete na správné adrese?

svetzeny.cz

Kozoroh

Romantické spojení a vztahy s ostatními jsou pro Kozoroha po letním slunovratu středem zájmu. Slunce se přesouvá do sedmého domu Kozoroha. Rak je opačným znamením Kozoroha – známého také jako sesterské znamení – které nyní dává zemskému znamení podivně známou energii. Ve stávajícím partnerství se nyní může vše vyvíjet k nejlepšímu. Stávající konflikty jsou vyřešeny a Kozoroh získává schopnost vyjádřit své pocity. To dělá dojem nejen na jeho blízké.